Zdrowie i Uroda

W jaki sposób pielęgnować włosy, aby były lśniące?

Lśniące włosy to marzenie każdej kobiety, której zależy na całkowitej pielęgnacji. Zwłaszcza zimą należy zastanowić się więc bardziej nad tym, w jaki sposób można uzyskać efekty, dzięki którym nasza codzienna fryzura będzie wyglądać olśniewająco. Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek.

Czego używać, by mieć lśniące włosy?

Zdrowe, piękne i lśniące włosy można uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Będą to: kosmetyki nabłyszczające, odżywki na bazie naturalnych roślin, delikatne szampony, a także specjalne odżywki. O zastosowaniu tych środków muszą przede wszystkim pamiętać te panie, których włosy są zniszczone oraz pozbawione blasku. Poza tym, warto wykorzystać specjalistyczne produkty marki Oriflame, znajdujące się w dziale pielęgnacja włosów, aby mieć jeszcze większą pewność, że poszczególne produkty zostały idealnie dopasowane. Należy więc dobrze przyjrzeć się dostępnym produktom oraz dobrać je do takiego typu włosów, jakie mamy. To pozwoli nam uzyskać najlepsze rezultaty.

Jak traktować włosy na co dzień?

Równie istotne jest to, jak traktujemy włosy na co dzień. Włosy należy myć regularnie, zwłaszcza, gdy używamy do nich różnych kosmetyków do stylizacji. Kolejno, co jakiś czas dobrze będzie pomyśleć o kuracji oczyszczającej w salonie fryzjerskim, polegającej na złuszczeniu naskórka  skóry głowy oraz na lekkim peelingu odstających łusek włosa, ponieważ to one sprawiają, że włosy są matowe. Włosy należy systematycznie nawilżać, poprzez nakładanie masek raz w tygodniu. Suszyć włosy należy chłodnym powietrzem. Podczas rozczesywania należy używać szczotki z naturalnego włosia. Należy też pamiętać o tym, by włosów zbyt często nie poddawać koloryzacji, gdyż to osłabia strukturę włosa.

Wdrożenie tych wskazówek w codzienną pielęgnację oraz używanie kosmetyków specjalistycznych sprawi, że znowu nasze włosy będą wyglądały zjawiskowo. Dlatego, kiedy nie jesteśmy zadowolone z ich wyglądu to powinnyśmy o tym pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *