Artykuły Kobieta Mężczyzna

W jaki sposób rozpoznać, że członek rodziny przestaje sobie radzić i staje się niesamodzielny?

Opieka nad osobą starszą może wiązać się z podejmowaniem bardzo trudnych decyzji. Zdarza się, że nasz podopieczny na którymś etapie życia przestanie być samodzielny i będzie potrzebował dodatkowej pomocy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Profesjonalna opieka

Opieka nad starszym członkiem rodziny może niekiedy przerosnąć nasze siły. Robiąc wszystko, by zapewnić mu bezpieczeństwo i odpowiednio dbać o jego potrzeby, możemy przeoczyć pierwsze sygnały mówiące o tym, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie zająć się naszym podopiecznym. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na skorzystanie z usług domu seniora. W Warszawie opieką nad osobami starszymi zajmuje się domseniora24.pl.

Obserwacja

Aby opiekować się osobą starszą trzeba mieć wiele cierpliwości i siły. Należy dobrze zarządzać swoim czasem, tak by połączyć codzienne obowiązki, pracę i dodatkowe zajęcia z pomocą naszym bliskim. Może zdarzyć się, że nasz podopieczny będzie miał problemy z poruszaniem się, dbaniem o higienę i najważniejsze potrzeby. Jest to moment, w którym poważnie powinniśmy rozważyć pomoc specjalisty. Nie możemy bać się tej decyzji. Niektórzy uważają, że zostaną negatywnie ocenieni przez najbliższych lub posądzeni o brak empatii. Pamiętajmy jednak, że skorzystanie z profesjonalnej opieki może być najlepszym rozwiązaniem. Całodobowa troska, wykwalifikowana kadra, pomoc w codziennym funkcjonowaniu to wszystko zapewni nam między innymi domseniora24.pl

Przekonanie osoby starszej do zamieszkania w domu seniora również jest trudnym zadaniem. Bardzo często nie chcą one słyszeć o wyprowadzce z dotychczasowego mieszkania. W takiej sytuacji nie możemy zrobić niczego na siłę ani zmuszać do przeprowadzki. Dokładnie wyjaśnienie sytuacji, zapewnienie częstych odwiedzin i zaangażowanie w cały proces powinny pomóc. Gdy okaże się, że nasze starania nie przynoszą efektu, skonsultujmy się ze specjalistą, który pomoże nam przekonać podopiecznego do zamieszkania w domu seniora i skorzystania z profesjonalnej opieki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *