Zdrowie i Uroda

Spotkania, konferencje, długie godziny przy biurku i… ból kręgosłupa. Jak mu zaradzić?

interior-design-828545_640Podróżowanie stało się nieodłącznym elementem życia wielu ludzi. Jedni uwielbiają długie eskapady w celach turystycznych, inni zaś wyjeżdżają w celach biznesowych. Wspólną cechą tych obu grup jest to, że muszą gdzieś spać.

Jeżeli mieszkasz na terenach atrakcyjnych dla turystów i myślisz nad otworzeniem własnej działalności gospodarczej – pomyśl, czy nie warto by było otworzyć hotel lub pensjonat. Współczesne hotele, to nie tylko baza noclegowa, ale i miejsca gdzie odbywają się konferencje. Często działalności tej towarzyszy Spa, obiekty do rekreacji itd. Stawiając pierwsze kroki w tym biznesie, nie musisz od razu tworzyć dużego centrum konferencyjnego. Na to, by zbudować duże centrum konferencyjne pod warszawą potrzeba dużego kapitału. Można zacząć kameralnie, a mały gabinet masażu z pewnością spodoba się gościom. Wpisując w wyszukiwarkę masaż pleców warszawa – przy odpowiednim rozreklamowaniu się, z tej oferty skorzystają nie tylko goście hotelowi.

Za usługi hotelarskie uważa się krótkotrwałe wynajmowanie domów, pokojów mieszkań i miejsc noclegowych. Obejmują również wynajem miejsc biwakowych i kempingowych. Wszelkie wymogi jakie muszą spełniać hotele zawarte są w Ustawie o usługach turystycznych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. z 2016 r. poz. 187, 1334) Artykuł 35.1. mówi, że: usługi hotelarskie muszą spełniać wymagania co do wielkości obiektu, jego wyposażenia i zakresu świadczonych usług zgodnie z ustalonym rodzajem i kategorią zaszeregowania. Odrębne przepisy regulują wymagania sanitarne i przeciwpożarowe. Art. 45 pkt 4 , oraz wymagania określone w ust. 1 pkt 2 dopuszczają usługi hotelarskie w innych obiektach, jeśli te spełniają minimalne wymagania co do wyposażenia. Za inne obiekty uważa się także wynajmowane przez rolników pokoje i miejsca biwakowe na terenie gospodarstwa rolnego.

Za obiekty hotelarskie uważa się: hotele (co najmniej 10 pokoi jedno – i dwuosobowe z szerokim zakresem świadczonych usług dla klientów), motele ( położone przy drogach, z parkingiem, z co najmniej 10 pokojami w większości jedno – i dwuosobowymi), pensjonaty (co najmniej 7 pokoi, z całodziennym wyżywieniem), kempingi (Obiekty strzeżone, nocleg w namiotach lub w camperach, z możliwością przyrządzania posiłków), domy wycieczkowe (co najmniej 30 miejsc noclegowych, dostosowane do samoobsługi i minimalnym zakresem świadczonych usług), schroniska młodzieżowe ( dla indywidualnej i grupowej turystyki młodzieżowej, samoobsługowe), schroniska ( obiekty za terenami zabudowanymi, przy szlakach turystycznych), pola biwakowe ( obiekty niestrzeżone, nocleg w namiotach).

Hotel lub pensjonat można prowadzić w dowolnej formie za wyjątkiem spółki partnerskiej. W CEIDG rejestruje się jednoosobową działalność gospodarczą i spółkę cywilną, zaś spółkę jawną, komandytową, komandytowo – akcyjną, sp. z.o.o. i S.A w KRS-ie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *