Sport

Staniki sportowe idealne dopasowane do potrzeb

Coraz chętniej biegamy, regularnie uczęszczamy na siłownię, bierzemy udział w zajęciach fitness czy innych formach aktywności fizycznej. Dbamy o zdrowie – więcej się ruszamy, zdrowiej jemy. Ale czy aby na pewno nie wyrządzamy sobie krzywdy? Czy pamiętamy o tym, by zabezpieczyć biust, zakładając na trening właściwe dopasowany stanik sportowy. Oto 7 powodów, dla których warto zainwestować w dobry sportowy biustonosz.

  1. Ochrona biustu podczas ćwiczeń

Podczas ćwiczeń fizycznych nasz biust narażony jest na duże przeciążania – zwłaszcza podczas biegania oraz dynamicznych zajęć fitness. Czy zdarzyło się Wam po długim treningu odczuwać ból? Właściwie dobrane staniki sportowe, pozwalają ustabilizować i uformować biust, poprawiając komfort treningów i całkowicie eliminując dolegliwości bólowe.

2. Przeciwdziałanie wstrząsom

Stanik sportowy przeciwdziała wstrząsom, amortyzuje drgania i ogranicza ruchy biustu. Stabilizuje piersi nawet podczas najdłuższych i najbardziej intensywnych treningów. Zapobiega rozciąganiu się delikatnej skóry biustu. Dzięki regularnej aktywności fizycznej i właściwie dobranemu sportowemu stanikowi wzmocnisz mięśnie i poprawisz jędrność biustu.

3. Absorbuje wilgoć

Running. Sporty Woman Runner Jogging On Beach. Midsection of woman working out on beach. Young female is wearing sports bra and shorts. Determined runner is exercising on sunny day.W trakcie intensywnych treningów mocno się pocimy. To naturalne. Zadbaj, by nie tylko Twóje t-shirty, ale także staniki sportowe absorbowały wilgoć i odprowadzały ją na zewnątrz. Pozwoli to uniknąć bolesnych otarć i odparzeń. Sprawi, że poczujesz się komfortowo, a wysiłek fizyczny stanie się prawdziwą przyjemnością.

4. Dopływ chłodzącego powietrza

Pamiętaj, by wybierając stanik sportowy, dokładnie sprawdzić jego parametry. Powinien nie tylko absorbować wilgoć, ale także zapewniać dopływ świeżego powietrza. Tak, stanik musi być przewiewny, byś Ty mogła czuć się komfortowo. Również koszulka, w której biegasz czy bierzesz udział w innej aktywności fizycznej, powinna być przewiewna. Unikaj sztucznych, nie przepuszczających powietrza materiałów.

5. Minimalizacja odparzeń i otarć

Długie dystanse to prawdziwy sprawdzian. Walczysz ze zmęczeniem, walczysz o lepszy wynik, walczysz sama ze sobą. Ważne, by podczas takich wydarzeń, Twój sprzęt sportowy nie zawiódł Cię. Nie ma nic gorszego niż dyskomfort wywołany przez niewłaściwie dobrany stanik sportowy. Profesjonalne staniki sportowe minimalizują ryzyko wystąpienia oparzeń i otarć.

6.  Zapobiega deformacji piersi

Dobry stanik sportowy zapobiega deformacji piersi. Dzięki odpowiedniej formie i wzmocnieniu, podtrzymuje biust, amortyzuje wstrząsy, stabilizuje, dzięki czemu nie dopuszcza do powstawania deformacji tej wrażliwej części kobiecego ciała. Aby stanik właściwe pełnił swoją funkcję, musi zostać prawidłowo dobrany – zarówno obwód biustonosza, jak i miseczka.

7. Eliminuje bóle pleców i głowy

Czy wiesz , że źle dobrany stanik może być przyczyną bólu pleców, a także głowy? Dobrze dobrany stanik sportowy pozwala odciążyć kręgosłup i barki, dzięki czemu ustępują dolegliwości bólowe. To problem, który dotyka zwykle właścicielki dużego biustu. Nie zwlekaj, nie oszczędzaj, dobrze dobrany stanik sportowy to wygoda, komfort i Twoje zdrowie.

Jak efektywnie używać stanika sportowego?

Po pierwsze – używać. Nie sporadycznie, ale zakładać na każdy trening. Po drugie, właściwie dobrać. Uwzględnić odpowiedni obwód pod biustem – za ciasny będzie uwierał, zbyt luźny nie zapewni stabilizacji. Wybrać właściwy rozmiar miseczki. Panie o dużym biuście powinny wybrać stanik z profilowaną miseczką. Po trzecie – prawidłowo prać. We wskazanej na metce temperaturze, nie stosując zbyt mocnych detergentów. Po czwarte – wymieniać. Nawet najlepszy stanik, ma swoją określoną żywotność i po tym okresie powinien zostać wymieniony, gdyż traci swoje pierwotne właściwości i nie gwarantuje już pełnej ochrony.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *