Studia Zdrowie Publiczne

Kierunek studiów i jego wybór to ciężki okres w życiu każdego młodego człowieka. Decyzja ta w pewnych sytuacjach jest wiążąca na pełne nasze życie. Dlatego warto zastanowić się nad kierunkiem studiowania.

Zdrowie Publiczne Studia
Zdrowie Publiczne to dziedzina która rozwinęła się w ciągu ostatnich 30 lat i jest przedmiotem nauczania we wszystkich istotniejszych europejskich uniwersytetach, jak i także Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Japonii i wielu innych. Kierunek ten dość na serio w ostatnich czasach ewulował. Zagadnienia zdrowia publicznego nauczane są zarówno na studiach licencjackich, magisterskich jak i studiach podyplomowych.
Zdrowie Publiczne to w sumie nowy kierunek do studiowania. Niestety wiedza przeciętnego obywatela na temat tej dziedziny jest niewielka, poprzez co w większości wypadków spotykamy się z pytaniem „co to za studia, czego właściwie uczą?”. A że w większości wypadków, co nieznane to nielubiane, to i studia te, poprzez znaczną znacząca większość studentów ,traktowane są po macoszemu i nie poświęca się im należytej sugestie. Medycyna ,farmacja i temu podobne dziedziny nie muszą „walczyć” o własne miejsce, natomiast ze Zdrowiem Publicznym jest przeciwnie. Przed nami dużo pracy i wspólnych wysiłków w tworzeniu pozytywnego wizerunku Zdrowia Publicznego jako dziedziny medycznej…
Na kierunku Zdrowie Publiczne organizowane są specjalności. I tak studenci mogą wybierać spośród:
-zarządzania w ochronie zdrowia
-promocja zdrowia
-edukacji zdrowotnej albo pedagogiki zdrowia
-komunikacji społecznej w zakresie zdrowia( praca w mediach)
-ratownictwa medycznego
-dietetyki i żywienia
Aktualnie dziedzina Zdrowia Publicznego prężnie rozwija się w państwach zachodnich, takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja, Holandia i innych. W tych państwach, postęp zdrowia publicznego jest nieporównywalnie większy od rozwoju w Polsce albo w Europie Wschodniej i Środkowej. Miejmy natomiast nadzieje, że młodzi ludzie dostrzegą potęgę Zdrowia Publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *