Nowości medyczne

Testy predyspozycji genetycznych w profilaktyce antyrakowej

Drogie Panie!

 

Z badań statystycznych wynika, że część  wszystkich zmian nowotworowych piersi ma podłoże genetyczne, co oznacza, że jest dziedziczone. Nie oznacza to jednak, że nie możemy prowadzić działań mających na celu zniwelowanie przeciwnika, wręcz przeciwnie.

 

Wykonywanie badań genetycznych ma na celu ustalenie czy znajdujemy się w grupie ryzyka. Jeżeli podczas testów zostają stwierdzone nieprawidłowości w genach, nadchodzi pora na nasze działanie! Mutacje w genach nie stanowią o chorobie, są jednak wyznacznikiem w podjęciu odpowiedniej profilaktyki.

 

Jakimi prawami rządzi się obciążenie genetyczne? To proste! Każdy z nas dziedziczy geny po przodkach – zarówno tych bliższych, jak i dalszych. W pierwszej linii połowę genów dziedziczymy po ojcu, połowę po matce. Jeżeli zatem matka, bądź babcia (i tak wiele pokoleń wstecz) chorowała na nowotwór piersi to najprawdopodobniej odziedziczyłaś wadliwy gen. Możemy to sprawdzić ! Mutacja to nie wyrok, to świadomy krok naprzód w dbałości o zdrowie naszego organizmu.

 

Najczęściej występującymi mutacjami u kobiet są aberracje genu BRCA1 i BRCA2. Odpowiadają one za predyspozycje genetyczne do rozwoju nowotworów piersi oraz jajnika. Jeżeli uważasz, że jesteś w grupie ryzyka skontaktuj się z naszym konsultantem. Nie wiesz, który test powinnaś wykonać? To nie problem. Wyspecjalizowani doradcy z Monogen udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania. Pomogą w doborze odpowiedniego zestawu i opowiedzą o całej procedurze badania. Uzyskasz także informacje na temat różnic oraz korzyści wynikających z wykonania badań pojedynczych genów oraz całych paneli.

 

Monogen.life wykonuje badania bez skierowania, bez długich terminów oczekiwania i bez żadnych problemów! Test możesz wykonać każdego dnia o każdej porze, w dowolnym miejscu. Wynik badania genetycznego należy skonsultować z lekarzem ginekologiem oraz onkologiem, którzy ustalą terminarz badań, zaproponują wdrożenie odpowiedniej formy zdrowego trybu życia oraz zasugerują dedykowaną dietę.

 

Pamiętaj! Zdrowie jest w zasięgu Twoich rąk, wystarczy się po nie wychylić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *