Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

Thermomix – pięć korzyści dla aktywnych

Utrzymanie zdrowej diety wymaga czasu, wysiłku, zaangażowania i najczęściej pieniędzy. Można się jednak odżywiać prawidłowo w zdecydowanie prostszy sposób. Urządzenie kuchenne Thermomix oferuje pięć korzyści, które zmienią nasze podejście do zdrowej diety. Szybko, zdrowo, kreatywnie, prosto i oszczędnie – tak gotuje się w Thermomixie. 

Zdrowo

Zdrowa dieta oznacza zróżnicowane i zbilansowane odżywianie. To, co jemy, powinno być świeże, naturalne i pozbawione dodatków chemicznych. Thermomix posiada 12 funkcji, które pozwolą nam przygotować posiłki wyłącznie z naturalnych składników. W odróżnieniu od produktów dostępnych na sklepowych półkach, potrawy samodzielnie przyrządzone w Thermomixie pozbawione są zbędnych dodatków, sztucznych aromatów czy konserwantów. Urządzenie ułatwia także codzienne kulinarne zmagania: samo waży, miesza, sieka, miksuje, szatkuje, miele, gotuje – tradycyjnie i na parze, wyrabia ciasto i emulguje. Co ważne dla dbających o zdrowie, ten robot kuchenny posiada funkcję podgrzewania i gotowania w określonej temperaturze. Urządzenie pozwala także na jeden z  najzdrowszych sposobów przygotowania dań – gotowania na parze. Tak przygotowane ryby, mięsa czy warzywa są lekkostrawne, niskokaloryczne i pełne witamin.

 

Szybko

Najczęstszym powodem porzucania zdrowej diety na rzecz gotowych, szybkich przekąsek jest brak czasu. Dla zabieganych wygodnym rozwiązaniem będzie Thermomix. Przygotowanie posiłków z jego pomocą przebiega znacznie szybciej niż w tradycyjny sposób. W kilka minut można wyczarować koktajl czy ciasto na pizzę. W 20 minut będziemy mieli gotową zupę lub rybę na parze. Wystarczy włożyć wszystkie składniki do naczynia miksującego, nastawić odpowiednie obroty i czekać na gotowe danie. Thermomix sygnałem dźwiękowym poinformuje nas o zakończeniu pracy.

 

Prosto

To, co do tej pory w kuchni wydawało nam się niemożliwe do zrobienia, z Thermomixem staje się nie tylko wykonalne, ale i proste. Urządzenie, które samo potrafi zrobić za nas w kuchni ogromną część pracy, obsługuje się w intuicyjny i całkowicie bezpieczny sposób. Może więc z niego sprawnie korzystać zarówno osoba stawiająca swoje pierwsze kulinarne kroki, jak i użytkownik z pewnym doświadczeniem kulinarnym. Thermomix sprawia, że gotowanie, nawet dla tych najbardziej opornych, staje się proste i przyjemne. 

 

Oszczędnie

Masło zrobione tylko ze śmietany, soki i konfitury o wysokiej zawartości owoców, pasztet z najlepszego mięsa – produkty o wysokiej jakości, przypominające swoim składem i smakiem domowe potrawy, mają zazwyczaj wysokie ceny. Posiadając Thermomix możemy zrezygnować z kupowania drogiego jedzenia i samodzielnie przygotowywać wartościowe dania. Dodatkowo Thermomix w kilka chwil zmiksuje owoce na smoothie, dokładnie połączy składniki na domowy, pozbawiony konserwantów majonez i przygotuje dietetyczny jogurt. Urządzenie oszczędza zarówno nasz czas, jak i pieniądze, dając przy tym pewność, że przyrządzone w domu produkty będą zdrowe i pełnowartościowe.

 

Kreatywnie

Thermomix to niekończące się źródło kulinarnych inspiracji. Producent urządzenia udostępnia książki kucharskie z przepisami do przygotowanie w Thermomixie. Dla internautów stworzono specjalny portal przepisownia.pl – wirtualna, ciągle wzbogacana przez fanów i użytkowników urządzenia baza przepisów kulinarnych. To jednak nie koniec możliwości, jakie oferuje firma Vorwerk. Idąc z duchem czasu producent stworzył aplikację Thermomix – mobilną wersję książki „Tak lubię gotować” na iPhone’a, iPod’a i iPad’a.

 

Cena: 3979 zł, do urządzenia dołączona jest książka kucharska „Radość gotowania” ze 177 różnorodnymi przepisami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *