Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Toksyczny związek – zareaguj odpowiednio wcześniej!

Często będąc w związku tracimy głowę. By relacja była idealna, staramy się poświęcić jej wszystko. Niestety przez to możemy przestać żyć własnym życiem, na rzecz kogoś innego. Cierpi na tym nie tylko nasze życie towarzyskie i rodzinne, ale także zdrowie. Co zrobić żeby poznać taki związek i zareagować w odpowiedniej chwili?

 

Zaczyna się od tego, że twój partner na wszystko reaguje negatywnie. Nieważne co zrobić i tak nie jest to wystarczająco dobre. Wytyka ci twoje wady sugerując, że powinnaś się zmienić. Zanalizuj swoje zachowanie i jeśli nie widzisz w nim nic złego, zastanów się czy z partnerem jest wszystko w porządku… Jeśli dodatkowo zauważysz, że wszystko kręci się dookoła niego, a on sam uważa, że jest najważniejszy pora zastanowić się czy dobrze ulokowałaś swoje uczucia.

 

Takie traktowanie może sprawić, że staniesz się przygnębiona, smutna i nie będziesz potrafiła cieszyć się własnym związkiem. Obawiasz się jak zareaguje na to co powiesz? Zauważasz, że jego reakcje wpływają na twoje decyzje i postanowienia? Musisz nauczyć się mieć swoje zdanie, inaczej wasz związek nie będzie miał kolorowej przyszłości. Przynajmniej nie dla ciebie!

 

Nie możesz udawać kogoś innego, ani poczuć się ograniczana. Właśnie tak wygląda toksyczny związek! Poszukaj wsparcia wśród przyjaciół, rodziny. Następnie porozmawiaj z nim, może to chwilowy kryzys, który i on zauważa. Jeśli jednak dalej nie widzi nic innego tylko czubek swojego nosa, zastanów się nad tym związkiem. To na pewno nie jest prawdziwa miłość.

 

Mamy nadzieję, że nasze objawy pozwoliły ci dostrzec jak wygląda wasz związek. Przeanalizuj całą sytuację, oceń czy jesteś szczęśliwa. Pamiętaj, że musisz żyć tak jak podpowiada ci własne sumienie i serce. Najważniejsze to nie dać się kontrolować. Toksyczny związek nie przyniesie Ci nic dobrego, a jedynie spowoduje złe samopoczucie psychiczne i wyniszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *