Artykuły zdrowie

Ultrasonograf w publicznych placówkach służby zdrowia – jaki powinien być idealny aparat USG?

Duże placówki medyczne, takie jak szpitale i przychodnie mają specyficzne wymagania dotyczące sprzętu medycznego. Wynika to często ze specyfiki ich działania. Pacjentów jest dużo, a czas pracy lekarzy diagnostów mocno ograniczony. Dodatkowo inny jest również sposób nabywania sprzętu medycznego, co przekłada się na dłuższy proces analizy potencjalnych ofert. Co zatem jest najważniejsze w ultrasonografie przeznaczonym dla publicznej placówki służby zdrowie? O tym w dzisiejszym artykule.

Po pierwsze trwałość i szybkość ultrasonografu

Ultrasonograf pracujący w publicznej placówce służby zdrowia jest wystawiony na wysoką intensywność pracy. Wiąże się to z ogromną liczbą pacjentów, codziennie odwiedzających takie placówki. Wiąże się to z koniecznością ponadprzeciętnej trwałości i odporności na przyspieszone zużycie. Duża liczba sekwencji diagnostycznych z pewnością przekłada się na eksploatację powłok, głowic ultrasonograficznych, a także samej architektury sprzętowej ultrasonografu. Jednocześnie konieczność optymalizacji czasu pracy ultrasonografu, w celu wykonania jak największej liczby badań każdego dnia sprawia, że jednym z głównych kryteriów wyboru ultrasonografu staje się czas rozruchu, wygenerowania obrazu ultrasonograficznego, a także takie parametry jak na przykład prędkość wydruku drukarki stanowiącej akcesorium ultrasonografu. Te pozornie nieistotne kwestie mogą mieć kluczowe znaczenie dla codziennej wydajności diagnostycznej ultrasonografu w publicznej placówce służby zdrowia.

Po drugie klasa ultrasonografu oraz jego niezawodność

Ultrasonograf pracujący w publicznej placówce służby zdrowia musi być także niezawodny. Przestoje, wynikające z nieplanowanego serwisu to nie tylko znaczne straty finansowe wynikające z możliwości obsłużenia niższej liczby pacjentów, ale także wydłużenie kolejek i konieczność poszukiwania rozwiązań zastępczych, które najczęściej nie są przyjazne dla samego pacjenta. Stąd w sytuacji zakupu ultrasonografu dla publicznej placówki służby zdrowia kluczowe są warunki gwarancji oraz opracowanie planu serwisowania i potencjalnych napraw pogwarancyjnych aparatu USG. 

Podsumowanie – Ultrasonograf w publicznych placówkach służby zdrowia

Podsumowując – ultrasonograf dla publicznej służby zdrowia, powinien być niezawodny, wytrzymały oraz szybki w działaniu. Oczywiście w zależności od konkretnej specjalizacji klinicznej aparat USG będzie wyposażony w różne aplikacje ultrasonograficzne, czy zestaw głowic, niemniej powyższe kwestie są wspólne dla wszystkich ultrasonografów pracujących w publicznych placówkach medycznych. 

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *