Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Usługi, które powinien oferować profesjonalny dom pogrzebowy

Oferta zakładów pogrzebowych jest bardzo szeroka. Te, które dbają o klientów oraz swoją opinię, mają ofertę dość elastyczną. Ich główną zaletą jest umiejętność dopasowania oferty do potrzeb zamawiającego, a nie potrzeb zamawiającego do oferty. To bardzo żadna umiejętność. Wybierając zakład pogrzebowy, który zajmie się organizacją ceremonii warto zapoznać się z ofertą, cennikiem, rekomendacjami oraz porozmawiać z właścicielem firmy i obsługą.

Ceremonia pogrzebowa – pamiętaj o szczegółach

Przed rozpoczęciem współpracy z zakładem pogrzebowym warto zapoznać się z warunkami umowy. W natłoku spraw często o tym zapominamy, a jest to sprawa absolutnie podstawowa. W trakcie podpisywania umowy możemy zapoznać się dokładnie z zakresem usług, a także cennikiem. W umowie określona jest również odpowiedzialność domu pogrzebowego. Warto powierzyć organizację pogrzebu firmie, która szanuje swoich klientów, klarownie przedstawia ofertę oraz jasno definiuje usługi podstawowe i dodatkowe.

Jeśli z różnych przyczyn umowa nie jest jasna, a zakład pogrzebowy nie jest zainteresowany wyjaśnieniem niedoprecyzowanych kwestii, skorzystajmy z usług innej firmy.

Podstawowe usługi pogrzebowe

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed domem pogrzebowym jest godne pochowanie zmarłego i spełnienie oczekiwań jego rodziny. Aby ceremonia odbyła się w sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi standardami, zakład pogrzebowy musi wykazać się przemyślanym działaniem.

Ważną rzeczą są godziny pracy domu pogrzebowego. Klient powinien mieć zapewnioną możliwość całodobowego transportu zmarłego, zarówno z domu, jak również szpitala, domu opieki czy hospicjum. Obecnie większość zakładów pogrzebowych funkcjonuje w systemie całodobowym, zdarzają się jednak i takie, które pracują w ściśle określonych godzinach. Całodobowym zakładem pogrzebowym jest chociażby Dalia – www.dompogrzebowydalia.pl

Kolejną sprawą jest sprzedaż wszystkich rzeczy, które są związane z pochówkiem. Chodzi tu przede wszystkim o: trumny, urny, relikwiarze, tabliczki pamiątkowe, a także dodatki, jak: ubrania czy kwiaty. Jest to dość ważne dla klientów. Osoba organizująca pochówek może wszystko zakupić w jednym miejscu – gwarantuje to między innymi oszczędność czasu i pieniędzy.

Niezwykle ważną kwestią pozostaje sprawa kremacji ciała po śmierci. Szanujący się i dbający o zadowolenie swoich klientów dom pogrzebowy taką usługę powinien posiadać i służyć pełnym doradztwem.

Coś lepszego niż standard, czyli dodatkowe usługi domu pogrzebowego

Aby pozyskać zaufanie klientów firmy pogrzebowe czynią swoją ofertę bardziej elastyczną. Taka oferta może być bardzo przydatna dla wielu osób, dla których często śmierć kogoś bliskiego jest po prostu zaskoczeniem. Musimy zaznaczyć, że dodatkowe usługi pogrzebowe często przeznaczone są dla tych osób, które dysponują większym zasobem gotówki.

W pełni profesjonalny dom pogrzebowy pomoże klientowi załatwić wszystkie sprawy administracyjne. Kolejnymi usługami, na które w szczególności można zwrócić uwagę są:

  • odpowiednie przygotowanie zmarłego do pochówku,
  • dobranie kwiatów,
  • zapewnienie oprawy muzycznej ceremonii,
  • opieka fotograficzna,
  • pomoc w umieszczeniu nekrologów w prasie,
  • pomoc w zapewnieniu transportu dla uczestników pogrzebu,
  • krajowy i międzynarodowy transport zmarłych,
  • sprzedaż akcesoriów pogrzebowych wykonywanych na zamówienie.

Pamiętajmy, że podstawową kwestią nie jest materialny wymiar pochówku, ale godne pożegnanie osoby zmarłej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *