Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Komentarz – nowa publikacja wydana przez Wolters Kluwer Polska

 

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukazał się Komentarz do Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta autorstwa dr Doroty Karkowskiej. 

 

Drugie wydanie komentarza uwzględnia aktualizację przepisów oraz nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta wprowadzoną z dniem 1 stycznia 2012 r. Nowelizacja wprowadziła nowy tryb dochodzenia roszczeń odszkodowawczych będących konsekwencją tzw. zdarzeń medycznych oraz powołała z dniem 1 stycznia 2012 r. wojewódzkie komisje do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

 

 

 

 

W komentarzu przedstawiono m.in.

·         procedurę orzekania o zdarzeniach medycznych przez wojewódzkie komisje do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych,

·         przepisy regulujące dokumentację medyczną,

·         sytuację pacjenta dotkniętego zaburzeniami psychicznymi i stosowania wobec niego przymusu bezpośredniego,

·         status prawny podmiotów leczniczych oraz zasady wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej.

 

Autorka szczegółowo omówiła powszechny katalog praw pacjenta, a także przepisy dotyczące powołania, odwołania oraz kompetencji Rzecznika Praw Pacjenta. Publikacja została uzupełniona o najnowsze orzecznictwo oraz bibliografię.

 

Komentarz adresowany jest do osób wykonujących zawody medyczne, m.in. lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, a także do przedstawicieli innych zawodów związanych z ochroną zdrowia, takich jak: menedżerowie, pracownicy NFZ, pracownicy socjalni, liderzy i działacze organizacji pozarządowych działających w zakresie ochrony zdrowia oraz prawnicy. Publikacja będzie przydatna również dla wykładowców i studentów szkół wyższych kształcących się w zakresie nauk medycznych oraz słuchaczy podyplomowych studiów z zakresu prawa medycznego i ochrony zdrowia.

 

Autor: Dorota Karkowska

Format A5, okładka twarda, stron: 540

 

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.profinfo.pl/ochrona-zdrowia/prawo-medyczne-prawo-ochrony-zdrowia/p,ustawa-o-prawach-pacjenta-i-rzeczniku-praw-pacjenta-komentarz,44200.html?skad=ZDR0112002_ROU002&utm_source=abc&utm_medium=banner&utm_campaign=pmpoz

 

 

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o

ul. Płocka 5a, 01-231 Warszawa

tel.  022 535 80 00

e-mail: obsluga.klienta@wolterskluwer.pl

 

Księgarnia Internetowa www.profinfo.pl

e-mail: profinfo@wolterskluwer.pl **

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *