Zdrowie i Uroda

Usuń blizny raz na zawsze. Laser Ci w tym pomoże

Blizny to defekt estetyczny, który może powstawać z różnych powodów. Do tego wyróżnia się blizny o różnych charakterze, jak i rozległości. Niektóre są twarde, grube i mogą powodować dolegliwości bólowe. Inne są znacznie bardziej miękkie, jasne i nie powodują u nas budowania się nowego kompleksu. Niezależnie jednak od miejsca, w którym występują, podłoża, na jakim powstały mogą skutkować złym samopoczuciem, a co za tym idzie, z czasem sporymi problemami natury psychologicznej. Dziś medycyna pozwala na szczęście skutecznie pozbyć się właściwie każdej blizny, a przynajmniej zredukować ją do minimum. Niwelując dolegliwości, odczuwany dyskomfort, jak i znacząco zmniejszając ich widoczność.

Bardzo często w przypadku usuwania blizn, korzysta się z możliwości, jakie oferuje laser frakcyjny. Z jego pomocą można pozbyć się blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy też pourazowych. Laserowe usuwanie blizn bardzo często przeprowadzane jest w gabinetach medycyny estetycznej. Usuwanie przebarwień Gdańsk trwa krótko, jest nieinwazyjne i bezpieczne. Do tego nie powodują znacznych dolegliwości bólowych, ponieważ przeprowadza się je w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego blizna ulega przekształceniu. Zaczyna się niemalże stapiać ze skórą ją otaczającą. Jest zatem o wiele mniej zauważalna albo nawet niezauważalna. Biorąc pod uwagę zarówno kolor, jak i fakturę.

usuwanie przebarwień gdańskZabieg z wykorzystaniem lasera bazuje na zasadzie fototermolizy. Komórki skóry zmienionej bliznowato, pochłaniają energię świetlną i zamieniają ją na energię cieplną. To ten efekt pozwala na przemodelowanie zbliznowaciałej tkanki. W obrębie blizny tworzy się siatka mikrouszkodzeń przeplatanych z komórkami nieuszkodzonymi. Rozpoczyna się intensywny proces odbudowy skóra. Głowica lasera działa bardzo precyzyjnie. Zarówno pod względem głębokości emisji wiązki, jak i gęstości, stąd można liczyć na naprawdę dobre efekty.

Wszelkiego rodzaju blizny dobrze poddają się terapii laserowej, dlatego warto sięgnąć po tę metodę, jeśli chociażby najmniejsza blizna, w nieodsłoniętym miejscu, powoduje u nas dyskomfort psychiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *