Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły zdrowie

Uzależnienie od pracy

W ówczesnych czasach jednym z najniebezpieczniejszych uzależnień coraz częściej staje się pracoholizm. Coraz więcej osób stawia pracę na piedestale poświęcając jej każdą minutę swojego życia. Rodzina, przyjaciele, rozrywki, a nawet przyjaciele zostają strącone na dalszy tor. Osobę uzależnioną najczęściej charakteryzuje ciągła kontrola nad innymi, pośpiech, wzrastająca chęć wykonywania coraz większej ilości zadań.

Jednym sposobem walki z pracoholizmem może okazać się wizyta u psychologa, bądź psychoterapeuty. Ich celem jest wprowadzenie odpowiednich metod, terapii, które pomogą pozbyć się tego niebezpiecznego uzależnienia.

Z roku na rok rośnie liczba osób uzależnionych od pracy. Głównym powodem narastającego problemu jest chęć szybkiego wzbogacenia się. Należy podkreślić, iż osoby uzależnione bardzo często mają problemy w relacjach z innymi ludźmi. Nierzadko zdarza się, że narzucają im swoje racje, stają się aroganccy i niecierpliwi. Uważają, że tylko oni są wstanie wykonać dane zadanie w sposób idealny. W związku z tym, iż praca zajmuje im wiele czasu, zaczynają odsuwać się od rodziny. Nie mają czasu na zabawę z dziećmi, czy też spędzenie czasu wolnego z bliską osobą.

Wielu terapeutów zachęca do uczestnictwa w terapii, której celem jest walka z pracoholizmem i powrotem do normalnego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *