Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Wejrzyj w swoje wnętrze

Człowiek jest istotą niezwykle skomplikowaną. Potrzebujemy dbać o ciało dobrym odżywianiem, wysiłkiem fizycznym. Potrzebujemy też ciągle rozwijać się intelektualnie aby czuć satysfakcję. Dobra książka pozwala nam poczuć, że wykorzystujemy czas właściwie, karmiąc się wartościowym intelektualnym pokarmem. Ciągły rozwój jest wpisany w naszą naturę, a organizm źle znosi stagnację. 

Człowiek składa się jednak z jeszcze jednej ważnej części jaką jest duch. To duch człowieka sprawia, że szuka on Boga, niekoniecznie tam, gdzie może go znaleźć. Dziecinne zabawy w wywoływanie duchów, wcale nie jest takie niewinne jak można to sobie wyobrażać. Dzieci tak jak każdy człowiek mają ducha, który wyzwala duchowe potrzeby. Niestety takie seanse mogą wyrządzić ludziom wyłącznie szkody.

Popularne staje się poszukiwanie duchowych przeżyć w buddyzmie, oferującym rozrywkę i przyjemność, ale i realny kontakt z duchowymi siłami. Polacy zawiedzeni kłamliwym kościołem, szukają Boga z dala od chrześcijaństwa, uważając, że skoro księża, jako słudzy Boga są nic nie warci, to również ich Bóg taki jest. Zamiast jednak szukać prawdy na własną rękę w Biblii, odrzucają chrześcijaństwo całkowicie i szukają w zupełnie innym miejscu.

Innym sposobem na zaspokojenie duchowych potrzeb, jest kolejna niewinna zabawa, znana od zarania dziejów. Horoskop i wróżenie z gwiazd opisywane są już w Biblii, co świadczy o tym, jak stare są to praktyki. Z pozoru niewinna zabawa, jednak według Boga chrześcijan, kontakt z siłami ciemności.

Nieświadomość duchowych zagrożeń i ignorancja spowodowana niewiarą może być bardzo niebezpieczna w skutkach. Osoby wierzące powinny mieć świadomość tego, że horoskop i magia są obrazą dla ich Boga, a także wyrządzają ogromne duchowe szkody, oddzielając od prawdy i możliwości zbliżenia się do Boga. Osoby niewierzące, powinny zastanowić się, czy nie lepiej byłoby unikać tego rodzaju zagrożeń, na wypadek, gdyby jednak myliły się w sprawie istnienia sił nadprzyrodzonych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *