Zdrowie Publiczne

Portal wiedzy o zdrowiu

Kategoria: Wiadomości medyczne (Strona 1 z 21)

Laser vision correction. A patient and team of surgeons in the operating room during ophthalmic surgery. Eyelid speculum. Lasik treatment. Patient under sterile cover

Czy stosowanie lasera w medycynie jest potrzebne?

Laser jest urządzeniem emitującym promieniowanie elektromagnetyczne. Coraz częściej stosowany w wielu branżach. Jednym z największych sektorów wykorzystywania wiązek lasera jest niewątpliwie medycyna.

Więcej

Wózki szpitalne do przewożenia bielizny i odpadów – jak wybrać?

wozki_fotoMedyczne wózki na bieliznę i odpady to jeden z podstawowych elementów infrastruktury i wyposażenia oddziału szpitalnego, niezbędny w pracy personelu sprzątającego każdej placówki medycznej. Umożliwiają łatwy transport nie tylko czystej i brudnej bielizny oddziałowej i sprzętu jednorazowego, ale także zbiórkę odpadów. Czym kierować się przy wyborze produktów, jakim są pomocnicze wózki do przewożenia bielizny? Jakie są cechy dobrego wózka medycznego dla personelu?

Więcej

medical-563427_1280

Chcesz leczyć się bezstresowo?

W Polsce wiele kobiet zwleka lub całkowicie zaniedbuje regularną cytologię, która stanowi profilaktykę raka szyjki macicy.

Więcej

weterynarz

Dlaczego odpadów weterynaryjnych nie można wyrzucić na śmietnik?

Nieodłączną częścią prowadzenia lecznic oraz gabinetów weterynaryjnych jest produkcja różnego rodzaju odpadów. Zgodnie z polskim prawem muszą być one odpowiednio segregowane, magazynowane, transportowane i utylizowane.

Więcej

Female doctor explaining diagnosis to her female patient

Jakie oczekiwania może spełnić aparat słuchowy?

Aparat słuchowy to bardzo osobiste urządzenie, które musi być idealnie dopasowane zarówno do wymogów zdrowotnych, jak i osobistych preferencji pacjenta. Nowoczesne urządzenia tego typu spełniają nawet najbardziej śmiałe oczekiwania.

Więcej

9734888668_7b7d76cf74_k

Nowotwór nie musi boleć. Daj sobie szansę na życie bez cierpienia!

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) u nawet 50 do 80% osób cierpiących z powodu choroby nowotworowej ból w ogóle nie jest leczony lub jest leczony nieprawidłowo. W Polsce może z tego powodu cierpieć nawet 50 tys. chorych! Tymczasem cierpiący pacjent źle znosi leczenie, przez co jest ono mniej skuteczne. Współczesna medycyna oferuje sposoby leczenia bólu w satysfakcjonujący sposób. Cierpienie w chorobie nowotworowej nie jest ani konieczne, ani potrzebne.

Więcej

Raport bezpieczeństwa kosmetyku

Raport bezpieczeństwa kosmetyku – niezbędny dokument dla dystrybutorów kosmetyków

Produkty kosmetyczne niezależnie od ich składu, sposobu działania oraz innych właściwości, wciąż należą do substancji chemicznych. Tych, które mogą wykazywać działania niepożądane względem ludzkiego organizmu, nawet, jeśli ich bezpieczeństwo oceniono pozytywnie. Raport bezpieczeństwa kosmetyku jest dokumentem podsumowującym wszystkie etapy, które obejmują wykonanie szeregu badań, jak i ich rzetelną ocenę względem bezpieczeństwa stosowania danego produktu kosmetycznego.

Więcej

ost

Jak skutecznie chronić się przed osteoporozą?

Osteoporoza jest chorobą przewlekłą, z którą musi się zmierzyć coraz większa grupa Polaków. Choć nie można wyeliminować całkowicie ryzyka pojawienia się tej choroby, można w porę wzmocnić swe kości i zapobiegać tej chorobie.

Więcej

leczenie-kanalowe

Najskuteczniejszy na świecie uszczelniacz kanałowy, czyli AH Plus Jet!

Wiodąca na rynku pasta AH Plus Jet, to fenomenalny sposób na uszczelnienie nawet zniszczonego zęba. Stanowi udoskonaloną formę klasycznego produktu i występuje jako kombinacja dwuskładnikowego systemu pasta-pasta. Oprócz substancji właściwej, w opakowaniu znajdują się: strzykawka typu cartridge, końcówki mieszające i końcówki do bezpośredniej aplikacji. Dawka to 2×15 gram substancji właściwej.

Więcej

rentgen-poznan-pl-mammografia-czemu-warto-sie-badac

Mammografia: czemu warto się badać?

Statystyki nie napawają optymizmem: ponad 40 % Polek między 40. a 65. rokiem życia nigdy nie prześwietlało swoich piersi. Wiele kobiet dalej obawia się badania. Niepotrzebnie, bo nie jest ono z reguły bolesne, nie mówiąc już o tym, że regularna mammografia zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi.

Więcej

Page 1 of 21

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén