Zapisz sie do newsletter'a

 

Wiadomości medyczne

»Przystanek Woodstock - najbezpieczniejsza impreza w Polsce
2014-07-29

To będzie już 20. Przystanek Woodstock. Festiwal odbędzie się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia 2014r. w Kostrzynie nad Odrą. Co roku imprezę odwiedza setki tysięcy osób. Tak duże przedsięwzięcie plenerowe wymaga odpowiedniego zaplecza medycznego z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

więcej...


»Philippe Gerson podczas targów WIHE – spotkaj się ze światowym autorytetem radiologii
2014-07-23

Już w październiku do Warszawy zawita profesor Philippe Gerson, niezwykła osobistość ze świata medycyny, wiceprezydent ISRRT na rejon Europy oraz Afryki, a także wiceprezydent AFPPE (Francuskiego Towarzystwa Elektroradiologii). Lekarze i specjaliści z dziedziny medycyny będą mieli szansę spotkać się z nim osobiście podczas targów WIHE.

więcej...


»Najnowsze technologie leczenia nowotworów już w Polsce
2014-07-23

Niezawodny lek na raka jeszcze nie powstał i zapewne musimy na niego jeszcze poczekać. Niemniej jednak już teraz jesteśmy świadkami rozwoju nowoczesnych technologii medycznych, które umożliwiają wydłużenie i podniesienie jakości życia chorego oraz obniżenie ryzyka powstawania przerzutów. Najnowocześniejsze urządzenia zaprezentowane zostaną podczas Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE w Warszawie.

więcej...


»Grant dla organizacji działających na rzecz pacjentów ze spichrzeniowymi chorobami lizosomalnymi
2014-06-02

Trwa czwarta edycja międzynarodowego programu Genzyme PAL Award. Organizacje działające na rzecz poprawy sytuacji osób zmagających się z lizosomalnymi chorobami spichrzeniowymi, mogą ubiegać się o grant na realizację planowanych akcji społecznych. Rejestracja do programu trwa do 6 czerwca 2014 roku.

więcej...


»Polscy pacjenci z chorobą Fabry’ego apelują do Premiera i Ministra Zdrowia o szansę na leczenie
2014-05-29

Polscy pacjenci jako jedyni w UE pozostają bez dostępu do ratującego życie leczenia. Do Kancelarii Premiera oraz do Ministra Zdrowia został wystosowany list otwarty z apelem o działanie, które da szansę polskim pacjentom na normalne życie.

więcej...


»Toruńskie serca pod opieką LUCASów
2014-05-26

Mogą nieprzerwanie pracować przez wiele godzin, w przeciwieństwie do człowieka, nigdy się nie męczą, zawsze zapewniają stały, jednostajny rytm uciśnięć, kiedy wykonują masaż serca, ratownicy mogą spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi.

więcej...


»Targi WIHE 2014 pod znakiem wiedzy
2014-05-15

8 października w hali EXPO XXI wystartuje druga już edycja targów Warsaw International Healthcare Exhibition (WIHE). Dzięki bogatemu programowi wydarzeń towarzyszących uczestnicy imprezy uzyskają dostęp do najbardziej specjalistycznej i aktualnej wiedzy z zakresu medycyny i farmacji.

więcej...


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 

Jeżeli posiadasz jakąś ciekawą nowinkę w tematyce zdrowia to poinformuj nas o tym. Prześlij do nas informację prasową.

zdrowie publiczne
start | konferencje medyczne | szkolenia medyczne | artykuly | nowosci medyczne | oferty pracy | kontakt


© 2009 www.zdrowie-publiczne.com.pl wszelkie prawa zastrzezone