Dieta

Woda jonizowana a walka z nadwagą

Nadwaga wynikająca z nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie, jest problemem, który obecnie przybrał na świecie rozmiarów epidemii. Nadwagi nie należy ignorować, ponieważ podwyższona masa ciała poważnie odbija się na kondycji zdrowotnej i przyczynia się do skrócenia długości życia.

Tkanka tłuszczowa jest naturalnym składnikiem ciała każdego człowieka i nie możemy jej w pełni wyeliminować. Tłuszcz w organizmie spełnia rozmaite zadania, jednak jego nadmiar powoduje rozchwianie funkcjonowania organizmu, co prowadzi do powstawania rozmaitych chorób – wyjaśnia nasz rozmówca z Global Water.

Przyczyny powstawania nadwagi

Zazwyczaj przyjmuje się, że przyczyną nadwagi jest nadmierne spożywanie cukrów i tłuszczy przy niedostatecznej (nieproporcjonalnej) ilości ruchu. Faktycznie, odkładająca się w ciele tkanka tłuszczowa pochodzi z nadwyżek energetycznych, jednak stwierdzenie, że przyczyną nadwagi jest objadanie się, byłoby zbyt dużym uproszczeniem.

Ciało człowieka to złożony mechanizm, w którym bezustannie zachodzą niezliczone reakcje bio-chemiczne. Ich przebieg uzależniony jest od wielu czynników, w tym m.in. od równowagi kwasowo-zasadowej panującej wewnątrz ciała. W prawidłowych warunkach ciało sprawnie usuwa wszelkie zbędne składniki z pożywienia, jednak jeśli równowaga zostanie zachwiana…

Skąd ten tłuszcz?

Jedną z przyczyn nadwagi jest nadmierne zakwaszenie organizmu. To z kolei wynika nie z nadmiernej ilości spożywanych pokarmów, ale ich rodzaju. Mięsa, nabiał i pieczywo, czyli główne składniki diety w naszym rejonie świata, rozwijają środowisko kwaśne. Tymczasem to produkty zasadowe, takie jak świeże warzywa i owoce powinny stanowić większość naszego jadłospisu.

Aby chronić organy wewnętrzne przed działaniem kwaśnego środowiska powstałego w wyniku diety, organizm produkuje na nich warstwę ochronną z tkanki tłuszczowej. Tłuszcz izoluje narządy od niszczycielskich kwasów, ale niestety, dodatkowo obciąża ciało, powodując nadwagę.

Woda jonizowana przeciw nadwadze

Jeśli więc chcemy skutecznie walczyć z nadwagą, musimy uderzać w jej przyczyny. Jak się okazuje, głównym powodem nadmiernego odkładania tkanki tłuszczowej jest zakwaszenie ciała. Toteż pierwszym krokiem powinna być zmiana tego stanu rzeczy, czyli usunięcie przyczyn nadwagi.

Przywrócenie zasadowego środowiska w ciele za pomocą samej diety może być bardzo trudne. Na szczęście istnieje możliwość wspomagania się wodą jonizowaną. Picie alkalicznej wody jonizowanej pomaga szybko przywrócić naturalną harmonię w cielę i przyspiesza wypłukiwanie  nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *