Zdrowie i Uroda

Wpływ retinolu na cerę dojrzałą

Cera dojrzała wymaga staranniejszej pielęgnacji niż skóra osoby młodej. Po 25. roku życia rozpoczynają się naturalne procesy starzenia się, czyli utrata kolagenu, co powoduje wiotczenie skóry, a także pojawianie się na niej zmarszczek.

Cera dojrzała wymaga staranniejszej pielęgnacji niż skóra osoby młodej. Po 25. roku życia rozpoczynają się naturalne procesy starzenia się, czyli utrata kolagenu, co powoduje wiotczenie skóry, a także pojawianie się na niej zmarszczek. Retinol, czyli witamina A, wpływa korzystnie na cerę dojrzałą poprzez redukowanie tych objawów i widoczne odmłodzenie. Z tego względu jest częstym składnikiem kosmetyków o działaniu anti-aging.

Co to jest retinol?

Retinol to czysta forma witaminy A, która jest nazywana „witaminą młodości” ze względu na swoje działanie anti-aging.

Co charakteryzuje skórę dojrzałą?

Skóra dojrzała jest bledsza, mniej napięta i cieńsza od skóry osoby młodej. Ponadto występują na niej zmarszczki, bruzdy oraz przebarwienia, za które odpowiedzialna jest synteza melaniny. Cera dojrzała nie ma w sobie tyle kolagenu i kwasu hialuronowego co kiedyś, więc w naturalny sposób wiotczeje, powodując widoczne zmiany w owalu twarzy. Jest także mocniej unaczyniona i może mieć skłonności do podrażnień. Problemy skóry dojrzałej rozwiązuje nie tylko medycyna estetyczna, ale także odpowiednio dobrana pielęgnacja na co dzień.

Jak działa retinol na skórę?

Retinol, czyli witamina A, stosowany zewnętrznie dociera do głębszych warstw skóry i może wspomagać jej odbudowę. Przez to działa silniej niż inne składniki. Ma działanie normalizujące, czyli redukuje ilość sebum oraz łoju, a także zmniejsza pory, co znakomicie się sprawdza w stosunku do cery trądzikowej. Ponadto złuszcza zrogowaciały naskórek, dzięki czemu skóra wydaje się być bardziej elastyczna, rozświetlona, a zmarszczki są mniej widoczne. Retinol także redukuje aktywność malanocytów, dzięki czemu zmniejsza przebarwienia, które są jedną z oznak starzenia się skóry.

Kosmetyki do pielęgnacji cery dojrzałej

Kosmetyki do pielęgnacji cery dojrzałej przede wszystkim powinny skupiać się na odbudowie włókien kolagenowych, które wpływają na jędrność skóry oraz owal twarzy. Najlepiej zdecydować się na używanie tzw. dermokosmetyków, które można dostać w aptece ze względu na substancje czynne w nich zawarte. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wybraliśmy odpowiedni produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *