Konferencje medyczne

WYBRANE ASPEKTY TERAPII KRIOGENICZNEJ I HIPERBARYCZNEJ WE WSPÓŁCZESNEJ MEDYCYNIE

W imieniu Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy Państwa zaprosić na Konferencję Naukową pt. WYBRANE ASPEKTY TERAPII KRIOGENICZNEJ I HIPERBARYCZNEJ WE WSPÓŁCZESNEJ MEDYCYNIE.

Konferencja organizowana jest w ramach Światowego Dnia Fizjoterapeuty, pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, a także Dekady Kości i Stawów 2010-2020 WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

Konferencja nt. „Wybrane aspekty terapii kriogenicznej i hiperbarycznej we współczesnej medycynie” będzie nowatorskim i pierwszym w Polsce wydarzeniem naukowo-szkoleniowym poświęconym zbiorowemu ujęciu i prezentacji naukowej zagadnień określonych w tytule. Należy podkreślić, że KRIOTERAPIA i HIPERBARIA to znane od wielu lat metody leczenia, jak również terapii komplementarnej, alternatywnej i wspomagającej leczenie wielu chorób i obrażeń, wykorzystywane w różnych obszarach medycyny. Konferencja będzie ukierunkowana na naukowe wyjaśnienie działania tych form terapii, uzasadniające i potwierdzające ich rolę w kompleksowym leczeniu różnych schorzeń, jak również skutecznego zastosowania w profilaktyce, co wzmacnia i podkreśla rangę wydarzenia w aspekcie prospołecznym, wypełniając zalecenia i zadania zdrowia publicznego.

W Konferencji wezmą udział specjaliści fizjoterapii, a także lekarze różnych specjalności (głównie specjaliści związani z profilaktyką i leczeniem – zachowawczym i operacyjnym – schorzeń i obrażeń narządu ruchu, w tym ortopedii i traumatologii, chirurgii ogólnej, neurochirurgii, medycyny sportowej, medycyny rodzinnej i in.)                     

Program Ramowy Konferencji

 • Zastosowanie terapii kriogenicznej w wybranych dziedzinach nauki i medycyny;
 • Zastosowanie terapii hiperbarycznej w wybranych dziedzinach nauki i medycyny;
 • Łączne zastosowanie terapii kriogenicznej i hiperbarycznej jako form medycyny komplementarnej i alternatywnej w nauce i medycynie;
 • Zastosowanie terapii kriogenicznej i hiperbarycznej w leczeniu schorzeń i obrażeń narządu ruchu;
 • Tematy wolne (z obszaru krioterapii i hiperbarii, a także innych metod tzw. medycyny komplementarnej i alternatywnej).

Głównymi organizatorami Konferencji są

 • Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii,
 • Zakład Usprawniania Leczniczego Centralnego Szpitala Klinicznego MSW,
 • Fundacja Edukacji Medycznej, Promocji Zdrowia, Sztuki i Kultury ARS MEDICA.

Współorganizatorzy

 • Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem,
 • Agencja Wydawnicza MEDSPORTPRESS,
 • Fundacja Rozwoju Medycyny Sportowej.

Formuła Konferencji: wykłady na zaproszenie i prace zgłoszone przez uczestników (zapraszamy do zgłaszania prezentacji).

Szczegóły oraz karta zgłoszenia dostępne są pod adresem:

http://medsport.pl/kongresy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *