Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Wygrana walka z kompleksami ? nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne oferowane w profesjonalnych gabinetach i instytutach piękna pozwalają zmniejszyć lub nawet skutecznie usunąć większość problemów skórnych przysparzających kompleksów.

 

Depilacja laserowa.

Powszechnie stosowane metody depilacji takie jak woskowanie, golenie lub depilacja mechaniczna nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Poza tym ich wykonanie zabiera zwykle dużo czasu a skóra i tak na długo nie pozostaje gładka. Mogą również przynosić negatywne skutki takie jak często spotykane wrastanie się włosków lub zapalenie mieszków włosowych. Depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się włosków wraz z mieszkiem ze wszystkich części ciała. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i nie wpływa na zdrowie człowieka. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty należy wykonać minimum 3-4 zabiegi w kilkumiesięcznych odstępach. Generalnie ta metoda usuwania owłosienia nie wymaga zastosowania środków znieczulających, jednak w okolicach miejsc bardzo wrażliwych można zastosować specjalny krem znieczulający.

 

Mikrodermabrazja.

Szczególnie zimą powinno się zdecydować na zastosowanie kuracji złuszczającej. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej opiera się na usuwaniu martwego naskórka przy użyciu wysokoobrotowej głowicy pokrytej kryształkami diamentu. Po takim zabiegu skóra jest wyraźnie odmłodzona, zrewitalizowana, wygładzona oraz pobudzona do procesów odnowy komórkowej. Mikrodermabrazja daje błyskawiczną poprawę owalu twarzy, spłyca zmarszczki i bruzdy oraz zmniejsza blizny, objawy trądziku i przebarwienia skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i może być stosowany pojedynczo lub w kilku seriach. Jego intensywność i częstotliwość musi być dobierana indywidualnie do potrzeb klienta.

 

Zabiegi wyszczuplające.

W walce o idealną figurę pomóc mogą profesjonalne zabiegi wyszczuplające. Co prawda nie wystarczą one do pozbycia się zbędnych kilogramów bez wyrzeczeń i ograniczeń, ale znacząco pozwolą zbliżyć się do upragnionego celu. Wśród najpopularniejszych zabiegów wyszczuplających ciało znajduje się zabieg endermologii, który reaktywuje proces uwalniania tłuszczu redukując lokalne otłuszczenia i niedoskonałości sylwetki. Wśród najpowszechniejszych, bezpośrednich efektów zabiegu wymienia się poprawę ukrwienia skóry, wyszczuplenie sylwetki, redukcję cellulitu, wygładzenie skóry i stymulowanie usuwania toksyn z organizmu. Terapia poprawy wyglądu sylwetki przynosi najlepsze rezultaty po wykonaniu serii zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *