Poradniki

Gdzie wykonać badania laboratoryjne?

Konieczność udania się na badania laboratoryjne jest czasami niezbędna. Oczywiście na większość takich badań niezbędne jest skierowanie. Można je uzyskać od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź lekarza rodzinnego.

Do czego są potrzebne badania laboratoryjne?

Ich głównym celem jest określenie badanych parametrów. Dzięki nim lekarz może postawić odpowiednią diagnozę i tym samym zaplanować najbardziej skuteczne leczenie. Do najbardziej popularnych analiz zaliczamy badanie krwi, moczu i kału. Do każdego z nich należy się przygotować. Lekarz przed zleceniem powinien dokładnie wyjaśnić, czy powinniśmy być na czczo oraz kiedy musimy wykonać dane badanie. Okazuje się bowiem, że to co zjemy przed wykonaniem analizy a nawet pora dnia mogą mieć ogromne znaczenie dla wyniku. Niezwykle istotne jest także poinformowanie pielęgniarki przed pobraniem próbki o przyjmowanych lekach. Warto wiedzieć, że osoby które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka mogą mieć stuprocentową pewność, że lekarz wyda im skierowanie na badania profilaktycznie. Inni jednak niekiedy mogą mieć z tym problem i wtedy wybierają raczej prywatne placówki.

Jak się zapisać?

Najczęściej wybieraną opcją jest oczywiście rejestracja osobista. Należy wtedy zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz skierowanie. Na stronie cmp.med.pl istnieje także możliwość zapisów online. Możemy wtedy wybrać placówkę znajdującą się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Co więcej nie musimy zgłaszać się po wyniki osobiście. Wystarczy w tym celu zalogować się na swoje konto i pobrać wynik. Sprawdzimy tam także dotychczasową historię badań diagnostycznych, a w razie potrzeby zamówimy receptę przez Internet.

Miejsca, w których wykonamy badanie

Badania laboratoryjne można wykonać w wielu placówkach. Przed wyborem warto sprawdzić, gdzie są najmniejsze kolejki i gdzie szybko uzyskamy wynik. Na cmp.med.pl znajdziemy listę placówek, w których wykonamy dane badanie oraz ich cenę. Taka baza informacji pozwoli nam na podjęcie szybszej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *