Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Wymogi druków medycznych

Jak często zmieniają się przepisy, które mówią nam o ważności dokumentów medycznych i wzorach druków, aktualnie obowiązujących. Średnio możemy przyjąć, że jest to tak często jak zmieniają się w naszym kraju osoby odpowiedzialne za tworzenie przepisów prawa w ministerstwie zdrowia.

Ciągle pracując nad idealnym wzorem druku medycznego tak aby było on idealny do drukarek obecnych w centrum zdrowia i gabinetach medycznych i zarówno łatwy do wypisania dla lekarza oraz dla farmaceuty wydającego specyfik medyczny.

Jakie w tej chwili obowiązują druki medyczne?

Wymogi i standardy panujące w tej chwili są ujednolicone we wszystkich województwach w naszym kraju. Co znacznie ulepsza funkcjonowanie całej służby zdrowia niepowodujące niepotrzebnych błędów w formalnościach. Można zauważyć niestandardowe rozmiary różnych druków medycznych wykorzystywanych w placówkach zdrowotnych.

Czym spowodowane są takie różnice w formacie druków?

Głównie są to względy ekonomiczne dla przykładu można porównać, kartę standardowego rozmiaru A4 z której to możemy otrzymać aż cztery sztuki druków medycznych. Kolejnym aspektem przemawiającym za ekonomia używania mniejszych druków medycznych jest ich grubość, mogą to być druki o bardzo cienkiej grubości nawet delikatnie prześwitujące świstki papieru. Przechowywanie druków medycznych o podanych wyżej właściwościach jest z pewnością niezwykle ekonomiczne, a oszczędność miejsca składowania zarówno dokumentacji medycznych jak i czystych gotowych do wypisania druków w placówkach służby zdrowia jest niezwykle ważna. Można zastanawiać się również jak wyglądają organizowane przetargi przez placówki służby zdrowia na druki medyczne. Często prywatne gabinety medyczne nie organizują przetargów na druki medyczne tylko na własną rękę szukają firm lub poligrafii oferujący takie i inne elementy wykorzystywane w medycynie np. etykiety samoprzylepne na środki farmakologiczne. Firm zajmujących się wytwarzaniem druków i sprzedażą druków medycznych jak i również druków księgowych znajdziemy w sieci bez problemu. Jedną z takich firm posiadających bardzo dużą ofertę druków zarówno tych medycznych jak i księgowych jest firma Laser Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *