Nowości medyczne

Wyposażenie sklepu medycznego

Życie w ciągłym biegu nie pozwala prawidłowo zadbać o własne zdrowie, spędzanie wielu godzin przy komputerze i w samochodzie, prowadzi do powstawania dolegliwości bólowych w wielu okolicach kręgosłupa, dlatego warto pomyśleć o przedmiotach, które pomogą zachować komfort życia.

    Spokojny i relaksujący sen, przynoszący odprężenie jest darem, który doceniają te osoby, które po przebudzeniu nie czują się wypoczęte i męczy ich ból głowy, a czasami wystarczy wymienić dotychczas używaną poduszkę z pierza na profilowaną poduszkę ortopedyczną, aby odczuć ulgę.

   Sklep medyczny posiada duży wybór wielu artykułów służących do rehabilitacji, w tym także poduszki ortopedyczne, które spełniają wiele pożytecznych funkcji.

Właściwości dobrze dobranej poduszki ortopedycznej

  • Kształt poduszki idealnie dostosowany do budowy szyi, ramion i głowy danej osoby, pozwalający na swobodne i niewymuszone ułożenie się podczas snu.
  • Kształt poduszki ortopedycznej stwarza możliwość podtrzymania i położenia szyi w taki sposób, aby wesprzeć i przynieść ulgę w odcinku szyjnym kręgosłupa, dzięki czemu mięśnie rozluźniają się, stwarzając większy komfort podczas snu.
  • Pozbycie się dolegliwości w obrębie kręgosłupa, ustąpienie bólów głowy, wspomaganie leczenia dyskopatii szyjnej.
  • Poduszka ortopedyczna jest łatwa do czyszczenia, poszewka może być prana tak samo jak bielizna pościelowa a wkład powinien być prany ręcznie.
  • Odporność na odkształcenia i nieulegający zmianie profil poduszki
  • Właściwości antyalergiczne

    Podczas spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej zostaje zaburzona prawidłowa postawa ciała, przybieranie nienaturalnych pozycji wpływa na nieprawidłowy rozwój mięśni kręgosłupa, można sobie pomóc w dosyć prosty sposób a mianowicie przy zastosowaniu piłki rehabilitacyjnej. Aby je nabyć wystarczy odwiedzić sklep medyczny i zamienić krzesło, które do tej pory było używane do pracy przy biurku na właśnie taką piłkę rehabilitacyjną, która mobilizuje do przybierania odpowiedniej postawy ciała.

    Piłka rehabilitacyjna jest wykonana z dobrej, jakości materiałów i doskonale wspomaga kręgi i mięśnie kręgosłupa. Osoby intensywnie ćwiczące mogą zakupić piłkę lekarską do treningu wytrzymałościowego, a dla kobiet w ciąży przygotowano piłki do wszechstronnego użytku świetnie nadające się do relaksu.

   Sklep medyczny posiada także w sprzedaży wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych w każdym wieku, oferowanych jest wiele modeli w przystępnych cenach. Wózki inwalidzkie są zwrotne i mogą służyć do aktywnej rehabilitacji lub być zbudowane w taki sposób, aby stabilizować głowę i plecy. Przeglądając ofertę klienci mogą wybierać spośród wózków inwalidzkich standardowych, elektrycznych a także wózków przygotowanych dla dzieci.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *