Konferencje medyczne

XIII Konferencja Cukrzycy typu 1 w kwietniu 2012

W dniach 19 – 21 kwietnia 2012 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie pod merytorycznym patronatem Instytutu Matki i Dziecka odbędzie się XIII Konferencja Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego pt „Cukrzyca typu 1 i stan przedcukrzycowy w wieku rozwojowym”. Cukrzyca typu 1 jest obecnie najczęstszą, nieuleczalną chorobą wieku rozwojowego. Dla specjalistów  i naukowców pozostaje wielkim wyzwaniem, gdyż liczba nowych zachorowań stale wzrasta.

Podczas konferencji zaplanowane zostały wystąpienia najwybitniejszych europejskich i polskich ekspertów diabetologii dziecięcej, którzy przedstawią najbardziej aktualne doniesienia w tej dziedzinie. Najnowsze, jeszcze niepublikowane wyniki badań, zespołu Prof. R.Hovorki z Uniwersytetu w Cambridge, prowadzone nad ”inteligentną pompą insulinową”, która to nie wymaga udziału pacjenta w dawkowaniu insuliny, przedstawi Dr Małgorzata Wilińska współautor i wykonawca projektu „Close loop”.
Udział w XIII Konferencji Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zapowiedział również Prof. Thomas Danne – kierownik kliniki diabetologicznej
i endokrynologicznej jednego z największych niemieckich ośrodków pediatrycznych, profesor uniwersytetu medycznego w Hanowerze. Współtwórca jednego z najważniejszych projektów mających na celu poprawę jakości leczenia dzieci z cukrzycą – SWEET Project w krajach Unii Europejskiej. W oparciu o powyższy program, na konferencji w Warszawie Prof. Thomas Danne przedstawi wykład poświęcony sytuacji dzieci i młodzieży z cukrzycą w Europie.
Podczas trzech dni konferencji przedstawione zostaną tematy z zakresu: roli nowych technologii w jakości opieki diabetologicznej, optymalizacji metod samokontroli i wizualizacji wyników glikemii, za pomocą programów komputerowych, roli nowych biomarkerów w rozpoznawaniu wczesnej fazy powikłań narządowych. Przedstawione zostaną najnowsze dane dotyczące skali problemu otyłości w Polsce i stanu przedcukrzycowego u dzieci, czynnikach płodowych wpływających na rozwój otyłości i cukrzycy w późniejszym wieku. O budowaniu wspólnej platformy w opiece nad pacjentem przewlekle chorym, prezentowane z perspektywy lekarza internisty i lekarza pediatry oraz warsztaty poświęcone m.in. edukacji w cukrzycy, insulinoterapii, żywieniu, oraz aktywności fizycznej.

Zainteresowanych udziałem w konferencji – lekarzy diabetologów – pediatrów i internistów, endokrynologów, pielęgniarki i dietetyków zapraszamy na stronę www.13konf-polpediab.pl Uczestnikom konferencji przyznanych zostanie 20 punktów edukacyjnych.

Kontakt dla mediów:
Karolina Waligóra, Lighthouse Consultants
tel. 0 500 088 365, e-mail: k.waligora@lhc-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *