Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

XIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Marek Molski - Prezes Zarządu

Szanowni Państwo,
XIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej zbiega się z jubileuszem 25 lat istnienia Towarzystwa. Warszawa po raz czwarty będzie gospodarzem tego spotkania, które odbędzie się w nowo otwartym Centrum Nauki Kopernik na Powiślu. Mam nadzieję, że ta lokalizacja zadowoli najbardziej wymagających z Państwa.

Otwarcie Zjazdu nastąpi na wieczorze Powitalnym, który wspólnie spędzimy w najnowocześniejszym planetarium w Polsce, a kursy, obrady i dyskusyjne fora będą przebiegać w równie przestronnych salach Centrum Konferencyjnego Nauki Kopernik. Do udziału w Zjeździe zaprosiliśmy licznych znanych zagranicznych wykładowców. Liczymy na wysoki poziom naukowy wykładów i kursów, co znacznie podniesie edukacyjną rolę Zjazdu, nie tylko dla szkolących się w chirurgii plastycznej. Wiodącym tematem będzie rekonstrukcja sutka. Nie zabraknie również innych równie ciekawych zagadnień takich jak: mikrochirurgiczne, wielotkankowe rekonstrukcje w obrębie głowy i kończyn, procedury estetyczne, a także dawno nie podejmowany problem powikłań w chirurgii plastycznej. Istotne wydarzenia minionego roku sugerują podjecie tematów historycznych związanych z polską chirurgią plastyczną.

Poza całodziennymi obradami naukowymi przygotowaliśmy również dla Państwa liczne atrakcje. W czasie uroczystej Gali Towarzystwa, która odbędzie się po zakończeniu pierwszego dnia obrad wystąpi przed Państwem znany pianista Waldemar Malicki, natomiast po oficjalnym zakończeniu Zjazdu drugiego dnia, tradycyjnie już, będzie miał miejsce bankiet, w trakcie którego wręczona zostanie nagroda dr. Giedrojcia dla najciekawszej prezentacji. Jesień to szczególnie urokliwy okres. Jeśli dopisze aura, warszawskie parki przywitają Państwa paletami różnorodnych barw i jeszcze ciepłymi promieniami słońca a stołeczne muzea czekają na Państwa z licznymi, bogatymi zbiorami. Być może zechcecie Państwo odwiedzić Żelazową Wolę by cieszyć się romantycznym nastrojem przy fortepianowych dźwiękach etiud i mazurków. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, serdecznie zapraszamy do zobaczenia.

dr n. med. Marek Molski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Szczegóły, program, rejestracja: http://ptchprie.pl/zjazd#program

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *