Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Zabieg powiększenia piersi

Warunkiem niezaprzeczalnym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, odpowiednie i oczywście w normie wyniki podstawowych badań laboratoryjnych i wyznaczenie daty zabiegu po miesiączce. Przeciwwskazaniami do zabiegu: skazy naczyniowe i zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze i cukrzyca, duszności w wywiadzie, infekcja ropna skóry klatki piersiowej.

Kobiety dość często jeżeli już decyduja się na zabieg chirurgii plastycznej, to zazwyczaj jest to zabieg powiększenia piersi. Celem tego zabiegu jest oczywiście powiększenie piersi lub ich równoczesne powiększenie i podniesienie.
W czasie zabiegu powiększenia piersi aplikuje się właściwe ukształtowane wkładki (implanty), stworzone z elastycznej silikonowej otoczki we wnętrzu której znajduje się żel silikonowy lub z roztworu soli fizjologicznej. Owe silikonowe wkładki są odpwoednio aplikowane “pod gruczołem”, w stworzonej przez chirurga plastyka kieszonce pomiędzy gruczołem piersiowym a mięśniem piersiowym lub “pod mięśniem” czyli między mięśniami piersiowym a ścianą klatki piersiowej.
We wszelakich mediach (telewizja, radio, internet) regularnie pojawiają się wiadmości na temat silikonu służące podsyceniu sensacji o nie używaniu wkładek silikonowyc, na dzień dzisiejszy z punktu widzenia współczesnej medycyny substancja czyli silicon, zupełnie nie wpływa na rozwój nowotworów ani innej znanej choroby, jak i nie m wpływu na możliwość karmienia piersią.
Widoczny efekt zabiegu powiększenia piersi jest trwały. Bardzo ważne jest jednak to, że wkładki silikonowe mimo iż często mają dożywotnią gwarancję nie są aplikowane dożywotnio. Jest wiele przyczyn, przede wszytkim związane ze starzeniem się skóry oraz wielu powodów estetycznych. Mianowicie z wiekiem nasz organism a co za tym idzie skór się starzeje i należy dokonać zabiegu podniesienia biustu, a co zwiazane jest z wymianą implantów na odpowiadające nowej zaistniałej sytuacji. Proces starzenia, karmienie piersią bądź nagłe zmiany masy naszego ciała mogą niekorzystnie wpływać na ogólny wygląd naszych piersi co poprawić może jedynie chirurg plastyk.
Szczegóły dotyczące powiększenia piersi:
Orientacyjny czas trwania zabiegu : 45 minut
Znieczulenie : Ogólne
Ilość nocy spędzonych w klinice : 1 noc
Rekonwalescencja : 14 dni
Wrażliwy okres dla ciała: 10 – 14 dni 
Czas gojenia się blizn : 6 – 12 miesięcy
Powrót do normalnej aktywności fizycznej, sportu : 4 – 6 tygodni
Orientacyjny koszt: 7 000 zł – 10 000 zł plus koszt implantów (2 200 zł – 6 000 zł za parę)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *