Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Zabieg powiększenia piersi

Biust kobiety to niekiedy obiekt artystycznych wniesień, jest symbolem namiętności i podziwu u wśród mężczyzn. Oczywistym jest więc fakt, że duże i kształtne piersi są traktowane jako główny filar kobiecości. Ale co zrobić jeżeli piersi są zbyt małe lub niekształtne? Pomocne mogą tu być kliniki chirurgii plastycznej oferujące zabieg powiększenia piersi. Powiększyć piersi możesz na kilka sposobów, od odpowiednio dobranych ćwiczeń aż po zabiegi chirurgiczne. Metody powiększające piersi:
Kremy powiększające biust – to mieszanka ziołowa zwierająca formułę, która aplikowana jest bezpośrednio na biust zamiast zażywania doustnego. Dodatkową zaletą tych środków jest pobudzenie krążenia krwi w piersiach, dzięki czemu widoczne efekty działania są przyspieszone.
Powiększanie piersi kwasem hialuronowym to jeden z hitów w klinikach medycyny estetycznej. Pozwala na szybkie ale przede wszystkim bezpieczne powiększenie piersi. Niestety minusem tego zabiegu jest fakt, iż działa on czasowo. Gdzie widoczne efekty zabiegu mogą trwać nawet do kilku miesięcy. Zabieg ten nie pozostawia żadnych blizn, gdyż wypełniacz wprowadzany jest bezpośrednio do tkanek przy użyciu strzykawki. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny, bo kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, a więc nie ma ryzyka odrzucenia go, tak jak może to się zdarzyć w przypadku silikonowych implantów.
Zabieg powiększenia piersi – polega na wszczepieniu implantów (wypełnionych żelem silikonowym lub fizjologicznym roztworem soli) pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem. Jest to zabieg, który niesie ze sobą ryzyko powikłań, podczas gdy woda z solą jest całkowicie bezpieczna.  Na szczęście zabiegi chirurgicznego powiększania piersi są na dzień dzisiejszy bezpieczne. Dzieje się tak, gdyż polscy lekarze to wybitni specjaliści i swoją wiedza i umiejętnościami nie odbiegają od swoich kolegów z zagranicy. Oczywiście ważnym faktem jest, że technika i implanty są też znacznie lepszej jakości niż wcześniej.
Nowa metoda – komórki macierzyste
Komórki macierzyste człowieka na dzień dzisiejszy wykorzystuje się w leczeniu różnych schorzeń. Okazało się, że mogą być też przydatne do powiększania piersi. Komórki macierzyste pobiera się wraz z tłuszczem z dowolnego miejsca pacjentki, po czym się je wyodrębnia z części pobranej tkanki i dodaje do pozostałej tkanki, by je wstrzyknąć pod skórę piersi. Tworzy się tym samym żywa tkanka z układem krwionośnym. Tego typu zabiegi są jeszcze rzadko stosowane w chirurgii estetycznej, częściej natomiast w operacjach rekonstrukcji piersi po mastektomii. Skutkiem ubocznym tej metody jest powstawanie zwapnień w gruczole piersiowym, co mylnie może zdiagnozowane jako zmiana nowotworowa, chociaż zwapnienia nie stanowią zagrożenia życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *