Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Zabieg Thermage® Eyes na opadające powieki

Wszyscy znamy powiedzenie: „oczy są zwierciadłem duszy”. Co jednak zrobić, gdy ich cały urok niweczą opadające powieki, które dodają lat i niestety tylko do pewnego momentu dają się skorygować makijażem? Ten problem dotyczy jednak nie tylko wielu kobiet, ale także i mężczyzn. Przyczyną zwiotczenia skóry jest zanikanie włókien kolagenowych w miarę upływu lat. Najczęściej, opadające powieki pojawiają się po 50 roku życia. Niekiedy dochodzą do tego dodatkowo brzydkie worki pod oczami. Skutkuje to tym, że osoby dotknięte tym problemem wyglądają na zmęczone i dużo starsze.

Oczywiście można próbować ratować się dobrymi i drogimi kremami, ale efekty takich kuracji nie są zbyt spektakularne. Bardzo trudno jest także ukryć wiszące powieki pod makijażem – cienie rozmazują się i często, zamiast poprawiać, pogarszają wygląd, który w znaczący sposób wpływa na nasze samopoczucie i postrzeganie siebie w społeczeństwie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o odzyskaniu świeżego i młodego spojrzenia, które wpływa na poprawienie wyglądu całej twarzy.

Obecnie dostępne są już na rynku nieinwazyjne metody podnoszenia opadających powiek, takie jak zabieg Thermage® Eyes, który może być alternatywą dla ryzykownego zabiegu chirurgicznego. Efekt Thermage jest taki, jak po liftingu.

Zabieg Thermage® Eyes pomaga wygładzić i napiąć skórę wokół oczu oraz zmniejszyć zmarszczki i obwisanie powiek bez ingerencji chirurgicznej, zastrzyków i praktycznie bez okresu rekonwalescencji. Jako pierwszy i jedyny został zatwierdzony przez FDA (Amerykański Urząd ds. Kontroli Żywności i Leków) do stosowania na delikatnej skórze powiek. Thermage® stosuje opatentowaną technologię fal radiowych o wysokiej częstotliwości (RF) w celu bezpiecznego nagrzewania głębszych partii skóry, co stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenu. W rezultacie, prowadzi do napięcia skóry wokół oczu i przywrócenia młodszego wyglądu. Dodatkowo, podobnie jak wszystkie zabiegi Thermage®, zabieg Thermage® Eyes polepsza barwę i strukturę skóry.

Efekty zabiegu następują stopniowo i stają się widoczne w okresie do 6 miesięcy po jednorazowej terapii. Wyniki mogą utrzymywać się latami, zależnie od stanu skóry i naturalnego procesu starzenia. Szczególnym atutem zabiegu Thermage® jest jego skuteczność i nieinwazyjność. Leczenie charakteryzuje się niskim poziomem ryzyka: nie wymaga anestezji ani interwencji chirurga plastycznego.

Tak niewiele trzeba, by poczuć się młodszym i atrakcyjniejszym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *