Artykuły medyczne

Zabiegi laserem

Jeszcze do niedawna laser kojarzył nam się z mieczem świetlnym w Gwiezdnych Wojen. Dziś z depilacją, zabiegami odmładzającymi, usuwaniem przebarwień . Laser to coraz bardziej popularna i nowoczesna broń w walce z niedoskonałościami naszej skóry.

Gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie zabiegi z użyciem laserów kosmetycznych i medycznych. Podstawowa różnica pomiędzy nimi to moc urządzenia. Laser kosmetyczny jest "słabszy", działa delikatniej, ale za to rzadziej dochodzi do oparzenia skóry i przebarwień. Laser taki nieźle również usuwa niewielkie blizny i przebarwienia, idealny jest do depilacji słabych włosków, zwłaszcza przy ciemnej skórze (w takim wypadku zabiegi laserem lekarskim są bardziej ryzykowne). Zazwyczaj zabiegi wykonywane przy pomocy lasera kosmetycznego, mimo iż są nieco tańsze, są mniej skuteczne. Aby efekt był widoczny, należy skorzystać z wielu zabiegów. Pamiętajmy również o tym aby zabieg laserem  odbywał się on pod kontrolą doświadczonego lekarza, o ile jest w ogóle możliwe. Najlepszy czas na zabiegi laserowe to wczesna wiosna lub późna jesień. Światło lasera uwrażliwia bowiem skórę na działanie słońca. Przez kilka tygodni po zabiegu trzeba stosować krem z bardzo wysokim filtrem UVA i UVB (przynajmniej SPF 20 lub więcej).
Zalety
Zabieg laserem niweluje zmarszczki oraz blizny potrądzikowe, odblokowuje pory, rozjaśnia przebarwienia, wygładza i odmładza skórę. W wielu przypadkach wystarcza jeden seans z zabiegiem, gdyż laser pozwala bardzo dokładnie dobrać głębokość złuszczania. Rzadko zdarzają się powikłania w postaci blizn, przebarwień i odbarwień skóry.
Wady
Żeby zabieg dał dobre efekty, trzeba złuszczyć skórę głęboko. Potem pacjentkę czeka od dwóch do czterech tygodni rekonwalescencji. Obrzęki, strupy i zaczerwienienie utrzymują się nawet do kilku tygodni po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *