Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

Zabiegi powiększające piersi

Zabieg powiększenia piersi tworzy się poprzez zaaplikowanie silikonowych implantów piersiowych. Obecnie stosuje się implanty wypełnione solą fizjologiczną (solne) lub żelem silikonowym (silikonowe), mają one różną wielość i kształt, dla przykładu mogą być okrągłe lub naturalne jak kropla. Ich rozmiar, rodzaj i kształt dobierany jest w współzależności od rodzaju i głównie kształtu piersi pacjentki przed zabiegiem, tworzenia klatki piersiowej. Tak zaprawdę każdy zabieg powiększenia piersi przygotowywany jest osobiście pod każdą kobietę.

W trakcie trwania zabiegu silikonowe implanty umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem (jest to najbardziej istotne gdyż takie własnie lokalizacja implantów umożliwia na prawidłową pracę gruczołu piersiowego w czasie ciąży i karmienia).Sam zabieg trwa mniej więcej 1,5 godziny.

Po zabiegu powiększenia biustu zakładane są kobiecie opatrunki z bandaża efektywnego oraz niezbędne jest noszenie specjalistycznie wyprofilowanych staników. Opatrunki są modyfikowane poprzez mniej więcej 10 dni, w tym samym czasie zdejmowane są także szwy. Ważne jest aby w tym okresie czasu ograniczyć aktywność fizyczną. Przez 6 tygodni zabronione jest pływanie i unoszenie ramion do góry.

Jedyne dolegliwości jakie pacjentka może odczuwać po zabiegu są bolesność, obrzęk, osłabienie.

Żądany kształt piersi uzyskuje się po kilku tygodniach, pełne gojenie trwa mniej więcej 2 miesiące, uprawianie sportów wskazane jest dopiero po 3 miesiącach.

Powikłania i złe wyniki po tym zabiegu zdarzają się nieprawdopodobnie rzadko, niewątpliwie mogą się pojawiać. Najprawdopodobniejsze to: powikłania wczesne (krwiak, infekcja, zropienie rany – powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie, sączące rany, nieestetyczne blizny a później konieczność wykonania operacji korekcyjnej) oraz powikłania późne (powstanie wokół protezy torebki włóknistej powodującej stwardnienie piersi).

Wymagane badania

– badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi

– morfologii i grupy krwi

– wskazane badanie USG lub mammograficzne piersi

– ekg

Czas pozostawania w klinice/Absencja

Czas przebywania w klinice wynosi przeważnie 1 dobę

Absencja wynosi przeważnie od 7 do 10 dni

Tags: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *