Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Zabiegi rehabilitacyjne podczas wakacji – kuruj się i wypoczywaj!

Urlop to najlepszy moment, żeby w końcu się zrelaksować, ale coraz więcej osób oprócz leniwego odpoczynku decyduje się także poświęcić swój czas na podreperowanie zdrowia. Z pomocą przychodzą nie tylko sanatoria, ale również wille czy hotele, które oferują zabiegi rehabilitacyjne.

Paleta zabiegów jest szeroka – to nie tylko popularne masaże czy fizykoterapia pod okiem kompetentnych terapeutów, ale również nowoczesne zabiegi laseroterapii, elektroterapii czy ultradźwięków. Odpowiednio dopasowane nie tylko wpływają dobroczynnie na zdrowie, ale również poprawiają stan skóry i samopoczucie.

Zabiegi dobrane specjalnie do ciebie

Bóle kręgosłupa oraz mięśni i stawów to najczęstsze problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do rehabilitantów. W celu zmniejszenia dolegliwości stosuje się różne zabiegi, w tym wspomniane już masaże, zabiegi prądami interferencyjnymi i impulsowymi, zabiegi laserem, by wspomnieć tylko o niektórych z nich. Działania te powinny być precyzyjnie dopasowane do potrzeb i stanu osoby, która chciałaby z nich skorzystać, dlatego ośrodek, który oferuje rehabilitację, powinien zatrudniać osobę z odpowiednim wykształceniem oraz doświadczeniem. Indywidualne dopasowanie zabiegów to klucz do ich skuteczności.

Gdzie wyjechać?

Obiektów, które obecnie oferują zabiegi rehabilitacyjne, jest naprawdę sporo, a ich liczba stale rośnie – to hotele, wille czy pensjonaty. Przy dobieraniu tego odpowiedniego warto zwrócić uwagę na jego lokalizację i atrakcje. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza te zlokalizowane w górskich i nadmorskich miejscowościach, ale dla tych, którzy nie chcą zbyt daleko wyjeżdżać, mnóstwo propozycji mają też obiekty mieszczące się w spokojnych i zielonych okolicach większych miast.

Atrakcyjną ofertę dla poszukujących relaksu i zdrowia ma mieszcząca się w malowniczym Kościelisku Willa Tatry. Świadczy ona usługi z zakresu rehabilitacji zarówno jako pojedyncze zabiegi, jak i pakiety pobytowe w formie turnusów rehabilitacyjnych. Na miejscu czeka komfortowy wypoczynek oraz wiele innych atrakcji. Więcej na temat aktualnej oferty można sprawdzić pod adresem: http://www.willatatry.pl/oferta-zabiegow-rehabilitacyjnych. Polecamy również zmodernizowany ośrodek Silesia (dawny Damis) w Krynicy-Zdroju, który oferuje kompleksowe turnusy rehabilitacyjne.

Jak wybrać dobrą ofertę?

Przy poszukiwaniu odpowiednich ofert trzeba w szczególności zwrócić uwagę na zakres usługi oraz na ceny. Gdy kupuje się turnus rehabilitacyjny, w podanej cenie nie zawsze zawarta jest kompletna obsługa, przykładowo doliczyć trzeba koszty wyżywienia czy dopłacić do zakwaterowania w pokoju jednoosobowym. Warto zwrócić uwagę na liczbę i rodzaj zabiegów w pakiecie, żeby być całkowicie zadowolonym, niemniej większość obiektów pozwala na ich dobranie indywidualnie zależnie od problemów. Dodatkowo też najlepiej rezerwować turnusy jak najwcześniej. To na ogół oferta ograniczona pod kątem liczby miejsc, dlatego nieraz na kilka miesięcy wcześniej trzeba dokonać rezerwacji i czasami wpłacić zaliczkę.

Wypoczynek i zabiegi doskonale się dopełniają. To rozwiązanie dla każdego, kto chciałby oderwać się od szarej rzeczywistości i jednocześnie podreperować swoje zdrowie. Również to świetny pomysł na prezent dla zapracowanej osoby, która chciałaby w końcu wybrać się na wczasy lub do sanatorium. Warto pomyśleć o takich wczasach i sprawdzić oferty już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *