Szkolenia medyczne

Zaburzenia osobowości – diagnoza i psychoterapia.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu pt."Zaburzenia osobowości – diagnoza i psychoterapia.", które odbędzie się w terminie 20.04.2012

Adresaci:

Psychologowie, pedagodzy, pracownicy pomocy społecznej, pielęgniarki,  terapeuci uzależnień, terapeuci zajęciowi, studenci psychologii,  pedagogiki, resocjalizacji i innych kierunków społecznych.

Tematyka:

Szkolenie łączy w sobie elementy wykładu i pracy  warsztatowej – studia przypadków, scenki, elementy superwizji pracy  własnej. Problematyka zaburzeń osobowości będzie przedstawiona w oparciu  o diagnozę ICD-10 oraz terapię opartą na relacji z obiektem.


1. Po co potrzebna jest diagnoza psychologiczna?
2. Diagnoza jako proces.
3. Zaburzenia osobowości – co je różni od innych zaburzeń.
4. Diagnoza dwuosiowa.
5. Poziom neurotyczny – borderline – psychotyczny.
6. Podstawowe zasady pracy.
7. Zasady pracy z osobą borderline.
8. Typologia zaburzeń
9. Diagnoza ICD-10.
10. Omówienie wybranych zaburzeń osobowości
osobowość dyssocjalna
osobowość chwiejna emocjonalnie
osobowość lękliwa
osobowość zależna
11. Diagnoza różnicowa.
12. Potrzeba superwizji.

Prowadząca: 

Agata Hensoldt-Jankowska –    absolwentka psychologii (specjalizacja psychologia kliniczna) i    filozofii, doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu    Wrocławskiego, psychoterapeuta, prowadzi psychoterapię indywidualną i    grupową osób dorosłych, grupy wsparcia dla ofiar przemocy, zajmuje się    diagnozą psychologiczną i psychoedukacją. Ukończyła Studium    Psychoterapii oraz Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium    Psychoedukacji. Pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego, współpracuje z    wrocławskim oddziałem Centrum Praw Kobiet oraz bierze udział w    realizacji projektów Wydziału Zdrowia UM Wrocławia.

Koszt: 300 zł

Zgłoszenia:

Zgłoszenia                      przyjmowane są do 20.04.2012 lub do wyczerpania     miejsc.  W       celu           zgłoszenia się na szkolenie prosimy o      wypełnienie       zgłoszenia    on-line   na www.dcp.wroclaw.pl lub czytelne wypełnienie Karty zgłoszenia uczestnictwa, która znajduje się na stronie www.dcp.wroclaw.pl (w formacie WORD lub PDF) i przesłanie do DCP faxem. +48 71 332 36 70 lub e-mailem na adres: szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Organizator szkolenia:

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

  • 50-347 Wrocław, Dolnośląskie
  • Sienkiewicza 116/4
  • Telefon: (71) 332 36 70
  • Fax: (71) 361 60 35
  • Email: szkolenia@dcp.wroclaw.pl
  • www: www.dcp.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *