Zdrowie i Uroda

Zalety trwałego makijażu

Rozmazany eyeliner czy ścierająca się pomadka mogą skutecznie popsuć nastrój niejednej kobiety. Aby wyeliminować ten uciążliwy problem, możemy zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie – makijaż permanentny.

 

Makijaż na stałe

 

Makijaż permanentny to delikatna i nietrwała forma tatuażu. Wykwalifikowana kosmetyczna za pomocą specjalnych igieł wprowadza w skórę pigmenty, które utrzymuję się przez określony czas, nawet do 5 lat.

Taki trwały makijaż to idealne rozwiązanie dla zabieganych kobiet, które nie chcą poświęcać czasu na codzienny makijaż i poprawki w ciągu dnia. Dzięki swojej trwałości permanentny makijaż przez całą dobę wygląda nienagannie i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Z takiego makijażu zadowolone będą także kobiety, które mają problematyczną cerę a tradycyjny makijaż rozmazuje im się i spływa. W makijażu permanentnym pigment znajduje się w skórze, przez co jest odporny na czynniki zewnętrzne.

 

Idealne rozwiązanie na urlop – makijaż permanentny Gdańsk

 

Ta metoda to także doskonały wybór przed wakacjami, kiedy makijaż jest narażony na działanie słońca, wiatru, słonej i chlorowanej wody  i innych niekorzystnych czynników. Dzięki trwałemu makijażowi nie trzeba martwić się już o rozmazanie kresek czy szminki podczas wakacyjnych szaleństw. Z tego samego powodu makijaż taki chętnie wykonują także kobiety aktywnie uprawiające sport.
Trwałe techniki makijażu są także często wybierane przez młode mamy, które nie mają czasu na regularny makijaż i zabiegi pielęgnacyjne, ale nie chcą rezygnować z zadbanego wyglądu. Trwałe kreski na powiekach, kontur ust lub ich całkowita pigmentacja a także dyskretne podkreślenie brwi zapewniają nienaganny wygląd przez całą dobę i zwalniają z troski o kosmetyczne poprawki.

 

Piękna w każdym wieku

 

Trwałe techniki makijażu są coraz częściej wybierane przez kobiety dojrzałe. Procesy regeneracji w dojrzałej skórze przebiegają wolniej, dzięki czemu makijaż permanentny u starszych kobiet jest jeszcze trwalszy. Dodatkowo, wraz z wiekiem naturalnie pojawiają się kłopoty ze zmarszczkami, dodatkowo wzrok i dłonie nie są tak samo sprawne jak u młodych kobiet. Trwałe techniki makijażu pomagają rozwiązać problem braku precyzji i rosnących trudności z malowaniem się.
Techniki makijażu permanentnego nieustannie się rozwijają, dzięki czemu zabieg ten wykonuje się coraz szybciej a dzięki nowoczesnym technikom znieczulania – także mniej boleśnie. Ponadto dzięki powszechności zabiegów, ceny makijażu permanentnego także ich ceny spadły i są dostępne niemal na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *