Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Zdrowe ale smaczne menu weselne

Nie jest żadną niespodzianką stwierdzenie, że organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Co ważne w dzisiejszych czasach ciężko jest sprawić, by weselne menu było smaczne i zdrowe. Jak przyrządzić zatem zdrowe potrawy weselne?

Na początek musimy pamiętać, że takowe wesela dzielą się na dwie podstawowe kategorie. Czyli wesela tradycyjne i nowoczesne. Oczywiście w zależności, o jakim weselu mówimy, należy przede wszystkim wspomnieć o kuchni naszej rodzimej, bardzo tradycyjnej lub o kuchni europejskiej, gdzie zawsze pojawia się wpływ np. kuchni włoskiej lub francuskiej. Do pierwszej z tych kategorii na pewno zaliczymy wesela w mniejszych miasteczkach oraz na wsiach, do drugiej wesela w dużych miastach. Mówiąc w tym aspekcie o kuchni europejskiej, przeważnie wykorzystujemy kuchnię włoską, bo ta jest połączeniem nowoczesnego spojrzenia na potrawy oraz zdrowego pożywienia. Fakt, że wesele jest jednym z tych dni, gdzie możemy sobie pozwolić na jedzenie ,,bez umiaru’’ ale czy tak musi być? Niezdrowe czy też ciężko strawne pokarmy w szybki sposób mogą pokrzyżować nam plany z udaną zabawą weselną – dlatego dbajmy, by przekąski były lekkie a dania główne dobre ale nie powodujące rozdymania i innych nie pożądanych skutków.

Kolejnym nowoczesnym trendem, który zauważa się w obecnej chwili na weselach jest odchodzenie od serwowania kilku ciepłych posiłków w trakcie wesela. Tak, tak to prawda a Państwo Młodzi stawiają bardziej na styl bankietowy a grający dj na wesele warszawa, ma być w tym aspekcie fajnie komponującym się tłem . Oczywiście nadal występuje tradycyjny ciepły obiad złożony z przystawki, zupy i drugiego dania – lecz są to już dania lekkie i nie są już tak złożone jak kiedyś. Dodatkowy posiłek, który się pojawia to taki, który ma zaspokoić gości serwowany po północy. Reszta dań jest dostępna w bufetach, w których goście mogą znaleźć zarówno ciepłe i zimne potrawy.

Podsumowując dbajmy o posiłki, które zapadną w pamięci wszystkich gości naszego wesela – pamiętajmy aby były one nie tylko smaczne ale zdrowe i nisko kaloryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *