Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Zdrowe kosmetyki

Każdy z nas stara się dbać o dobre samopoczucie każdego dnia. W tym celu kupujemy ekologiczne produkty spożywcze, regularnie uprawimy sport czy staramy się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jednak pomimo tego nasz organizm jest narażony na inne szkodliwe czynniki, które mogą prowadzić do pogorszenia naszego stanu zdrowia.

Naturalne nie zawsze zdrowe

Codziennie używamy takich kosmetyków jak mydło do rąk, żel pod prysznic, szampon czy pasta do zębów. Kupujemy je w znanych drogeriach, w których to poszukujemy popularnych producentów zapewniających, że ich produkty są idealne dla naszego ciała i włosów. Niektórzy nawet informują konsumentów o tym, że ich żel pod prysznic czy balsam posiada naturalne olejki czy wyciąg z ziół. To wszystko ma sprawić, że klient wierzy w to, że kupuje zdrowe kosmetyki, które są wyprodukowane na bazie naturalnych produktów. Jeżeli jednak spojrzymy na skład danego artykułu okazuje się, że jest w nim mnóstwo substancji takich jak parabeny, które mogą powodować zaburzenia gospodarki hormonalnej. Oprócz tego w wielu kosmetykach możemy znaleźć składniki takie jak Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate, które choć powodują, że szampon czy żel ładnie się pieni, jednocześnie wywołują podrażnienia skóry.

Kosmetyki z apteki

Oczywiście ciężko jest znaleźć kosmetyki, które są pozbawione tych szkodliwych składników. Pamiętajmy jednak żeby dokładnie czytać skład każdego produktu i wybierać te, które zawierają wymienione wyżej substancje w jak najmniejszej ilości. Wystarczy, że znajdują się one na końcu listy składników widniejącej na etykiecie. Aby mieć pewność, że stosujemy zdrowe i naturalne kosmetyki wybierajmy te, które w swojej ofercie posiada apteka internetowa lub stacjonarna. Warto także przygotowywać kosmetyki samodzielnie przy pomocy produktów spożywczych takich jak sól, oliwa, jajko czy cytryna. Dobrym pomysłem jest także kupowanie różnego rodzaju produktów w sklepach zielarskich. Znajdziemy tam liczne glinki czy naturalne mydła, które przyczynią się do poprawy stanu naszej skóry. Nie obawiajmy się kosztów – tego rodzaju produkty mogą być tańsze niż gotowe kosmetyki.

To, co każdego dnia stosujemy, aby poprawić swój wygląd ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Przez skórę przenikają bowiem substancje zawarte w kosmetykach takich jak kremy, mydła czy oliwki do ciała. Dlatego tak ważne jest aby stosować naturalne preparaty z jak najmniejszą ilością szkodliwych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *