Artykuły medyczne

ZDROWE STOPY JESIENIĄ

Latem stopy wystawione były na działanie słońca i wiatru, przez najbliższe miesiące będą schowane w krytych butach. Pamiątką po letnich spacerach może być wysuszona skóra oraz zgrubiały i łuszczący się naskórek na piętach. Czas, aby o nie zadbać, gdyż ciepłe skarpety i jesienne buty tylko utrwalą ten nieprzyjemny stan. Do pielęgnacji popękanej i stwardniałej skóry pięt warto zastosować Regenerujący krem na popękane pięty Propodia. Wraz z Peelingiem zmiękczającym do stóp usunie on resztki zgrubiałego naskórka, a także przyśpieszy odnawianie się zdrowej, gładkiej i miękkiej skóry. Jesienią należy również pamiętać o dokładnym odżywianiu i nawilżaniu stóp. W tym celu codziennie przed włożeniem skarpet czy rajstop można posmarować stopy Codziennym kremem ochronnym do stóp, który działa odświeżająco i sprawia, że stopy pozostają suche, a delikatny zapach towarzyszy im przez cały dzień.

Regenerujący krem na popękane pięty 

Jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji wysuszonej i popękanej skóry pięt.  Dzięki zawartości opatentowanych i przebadanych pod względem skuteczności składników aktywnych preparat działa wielopłaszczyznowo:

 • zmniejsza pęknięcia naskórka na piętach,
 • zapobiega powstawaniu nowych mikrourazów,
 • intensywnie regeneruje,
 • długotrwale odżywia i zmiękcza skórę.

Gojenie się powstałych mikrourazów przyspiesza zawarty w kremie Medilan™, wysoce oczyszczona lanolina, wspierany przez żywokost lekarski, który oczyszcza rany i chorobowo zmienione obszary skóry stóp. Tlenek cynku – działa antyseptycznie, pozostawia na powierzchni skóry film ochronny, zaś olej canola wzmacnia barierę lipidową w głębi warstwy rogowej naskórka, zmiękcza i uelastycznia skórę. Masło shea oraz pantenol mają właściwości natłuszczające, wygładzające i łagodzące. Wraz z witaminą E odżywiają, nawilżają i poprawiają elastyczność skóry.

Sposób użycia: Nanieść cienką warstwę kremu na miejsca przeznaczone do kuracji. Stosować codziennie wieczorem na osuszoną skórę pięt.
Składniki aktywne: Medilan™, żywokost lekarski, tlenek cynku, olej canola, masło shea, pantenol, witamina E.

Preparat jest szczególnie polecany osobom z problemem zniszczonej i popękanej skóry pięt.
Pojemność: 150 ml
Cena: 20 zł

Codzienny krem ochronny do stóp
Preparat jest przeznaczony do codziennej i kompleksowej pielęgnacji stóp. Dzięki innowacyjnym substancjom aktywnym, przebadanym pod względem skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania, preparat działa czteropłaszczyznowo:

 • ogranicza wydzielanie potu i powstawanie przykrego zapachu,
 • zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii,
 • zmniejsza ryzyko wystąpienia otarć i odparzeń,
 • nawilża i łagodzi podrażnienia.

Dzięki swoim właściwościom, krem jest niezbędnym elementem profilaktyki najczęstszych problemów skóry stóp każdego dnia.
Sposób użycia: Nanieść cienką warstwę kremu na skórę stóp i dokładnie rozprowadzić. Stosować codziennie rano.
 Składniki aktywne: Sól aluminium Hydagen® C.A.T., Origanol®, Microslip®, żywica silikonowa, pantenol, betaina.

Preparat jest szczególnie polecany osobom uprawiającym sport, często korzystającym z basenu lub sauny, noszącym syntetyczne rajstopy i skarpety oraz mało przewiewne obuwie.

Pojemność: 75 ml
Cena: 19,50 zł

Peeling zmiękczający  do stóp
Przeznaczony do złuszczania zewnętrznej, martwej warstwy naskórka. Stanowi istotny element regularnej pielęgnacji stóp, gdyż systematyczne złuszczanie zrogowaciałego naskórka powoduje, iż skóra lepiej wchłania substancje zawarte w aplikowanych preparatach pielęgnacyjnych.  Skutecznie odżywia, silnie zmiękcza skórę. Zawarte w peelingu substancje aktywne tworzą kompleks i wzajemnie nasilają swoje działanie, dzięki czemu preparat:

 • dokładnie złuszcza naskórek,
 • skutecznie zmiękcza skórę,
 • długotrwale nawilża i uelastycznia.

Dodatkowo, dzięki zawartości  gliceryny oraz mocznika preparat intensywnie i długotrwale nawilża, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Kwas salicylowy zwiększa przepuszczalność  warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu wzrasta możliwość przenikania w głąb skóry substancji aktywnych. Sprzyja procesowi gojenia się zmian zapalnych.

Sposób użycia: Warstwę peelingu należy nanieść na stopy i pozostawić na minimum 3 – 5 minut, aby substancje aktywne zaczęły wnikać w skórę, następnie energicznie masować stopy, a następnie spłukać.
Składniki aktywne: mocznik, gliceryna, kwas mlekowy, kwas salicylowy, betaina.

Pojemność: 50 ml
Cena: 18 zł

LINIA PREPARATóW PROPODIA  – PRO PEDE BONO

W zależności od problemu skóra stóp potrzebuje różnej pielęgnacji. Preparaty  Propodia zapobiegają najczęstszym problemom skórnym, a w razie ich wystąpienia pomagają je efektywnie rozwiązać.

PROBLEM PREPARATY PROPODIA
Sucha, szorstka, zniszczona, pękająca skóra stóp  – Krem odżywczo-regenerujący
– Regenerujący krem na popękane pięty
– Peeling zmiękczający do stóp
Nadmierne rogowacenie skóry stóp (hiperkeratoza) – Krem złuszczająco-zmiękczający na zniszczone pięty
– Krem odżywczo-regenerujący
Nadmierna potliwość  – Codzienny krem ochronny do stóp
– Codzienny spray ochronny do stóp
– Peeling zmiękczający do stóp
Grzybica i drożdżyca – Codzienny krem ochronny do stóp
– Codzienny spray ochronny do stóp
– Peeling zmiękczający do stóp
Otarcia i odparzenia  – Codzienny krem ochronny do stóp
– Codzienny spray ochronny do stóp 
– Peeling zmiękczający do stóp
Zmiany skóry związane z wiekiem  – Codzienny krem ochronny do stóp
– Peeling zmiękczający do stóp
– Krem odżywczo-regenerujący


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *