Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Zero tolerancji dla płytki nazębnej

Zero tolerancji dla płytki nazębnej – wg. tej zasady działali niemieccy inżynierowie projektując najnowszą szczoteczkę Braun Oral-B Professional Care Black 7000. Sześć niezależnych trybów pracy, szereg przydatnych funkcji i nawet 800 ruchów szczoteczki na sekundę. To wszystko charakteryzuje najnowszy model szczoteczki marki Braun Oral B.

Najnowsza szczoteczka elektryczna znanej marki Braun Oral-B jest odpowiedzią na problem coraz większego odsetku ludzi borykających się z próchnicą i kamieniem nazębnym. W Polsce próchnica występuje u ponad 79 % polskich dzieci powyżej 12 lat i u niemal wszystkich dorosłych w wieku 35-44 lat. Próchnicę można nazwać epidemią naszych czasów. Wśród przyczyn tak fatalnej sytuacji prof. Kaczmarek wymienia nieprawidłowe podejście naszych rodaków do tej choroby i brak świadomości jak można skutecznie zapobiegać próchnicy. U podstaw zwalczania tego zjawiska jest właściwa higiena jamy ustnej. Szczoteczka Braun Oral-B Professional Care Black 7000 usuwa nawet do 100% więcej płytki nazębnej niż klasyczna szczoteczka manualna, skutecznie zapobiegając powstawania próchnicy i stanom zapalnym w jamie ustnej. Dentyści z WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zalecają, by myć zęby co najmniej 2 razy dziennie przez 2-3 minuty. Szczoteczka pomaga w dokładnym i równomiernym czyszczeniu całej jamy ustnej (30-sekundowy sygnalizator czasu mycia) oraz przestrzeganiu zalecanego przez dentystów 2-minutowego czasu szczotkowania zębów. Czujnik siły nacisku zabezpiecza przed zbyt mocnym przyciskaniem szczoteczki do zębów, a aż 6 trybów pracy pozwala na kompleksowe czyszczenie całej jamy ustnej, także języka. Czyli wszystkich powierzchni, gdzie gromadzą się bakterie tworzące płytkę nazębną.

Dużym atutem nowej szczoteczki Oral-B Professional Care Black 7000 jest pojemnik na końcówki i elegancki, czarny futerał pozwalający na jej bezpieczne przewożenie. Przydatnym gadżetem jest bezprzewodowy zegar Smart Guide pozwalający na zaprogramowanie szczoteczki do indywidualnych potrzeb. Eksperci przekonują, że zapobieganie próchnicy jest proste i można ją zahamować na wczesnym etapie, a nawet zupełnie odwrócić. W tym celu niezbędne jest utrzymywanie dobrej higieny jamy ustnej. A należy pamiętać, że zły stan jamy ustnej i próchnica zębów ma negatywny wpływ na zdrowie ogólne, gdyż znacznie podwyższa ryzyko chorób układu krążenia, zaburzeń metabolicznych czy powikłań ciąży.

Szczoteczka do zębów Oral-B Professional Care Black 7000 to klasa sama w sobie. Przydatne funkcje i elegancki wygląd łączą siły, aby zaoferować użytkownikom niezrównane wrażenia czyszczenia zębów. Wysoka skuteczność szczoteczki w zapobieganiu próchnicy, sześć trybów pracy, w tym nowy tryb czyszczenia języka i dodatkowa premia w postaci wyjątkowych akcesoriów podróżnych to jest to co charakteryzuje tę wyjątkową elektryczną szczoteczkę do zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *